bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,783.36 1.79%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,132.54 7.22%
bnb
BNB (BNB) $ 565.50 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 167.75 6.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608714 1.78%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389549 4.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122901 5.39%

Solana (SOL) Yüzde 10 Yükseldi, Ripple’ı (XRP) Geçti

solana sol yuzde 10 yukseldi ripplei xrp gecti

DeFi ve DAO alanlarında farklı projelerle öne çıkan Solana (SOL), yükselişinde bu projelerin desteğini alıyor. Ethereum’un rakibi Solana, CoinGecko verilerine göre, Ripple‘ı (XRP) geride bıraktı.

Solana vs Ripple

Solana son 24 saatte yüzde 9.4 oranında arttı. Haftalık performansa baktığımızda da yüzde 30’luk bir artış söz konusu. SOL, 208,43 dolardan işlem görüyor.

solana sol yuzde 10 yukseldi ripplei xrp gecti 2

Bu arada Solana, erken saatlerde 212,29 dolarlık fiyata ulaştı. Böylece 213,47 dolarlık ATH’sine de göz kırpmış oldu. Aşağıdaki tablodan da görüleceği gibi Solana son hareketleriyle Ripple’ın XRP’sini geride bırakmış oldu.

solana sol yuzde 10 yukseldi ripplei xrp gecti 3
Kaynak: CoinGecko

Biraz geçen haftalara bakacak olursak, perşembe günü, Solana’nın Blockchain‘indeki tüm DeFi protokollerinin Kilitli Toplam Değeri (TVL) 12.7 milyar doları geçti. TVL, özellikle Solana ve Ethereum gibi akıllı sözleşme özellikli blockchain ağları söz konusu olduğunda oldukça faydalı bir ölçüm olarak öne çıkıyor.

Diğer yandan XRP’ye baktığımızda, kripto varlığın son 24 saatte yüzde 0.7 oranında bir artış yaşadığını görüyoruz. XRP, haberin yazımı sırasında 1.09 dolardan işlem görüyor. 1 haftalık tabloda ise XRP’de yüzde 0.3’lük bir gerileme söz konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala