bitcoinBTC/TRY
740.153,81 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
45.989,59 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.913,28 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 2,85%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
46.023,86 TL 1,05%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
586,37 TL 6,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,63%

Paylaş

SBF’den sınırlı serbestlik talebi

abd adalet bakanligindan bahamalara sbf sorusu

Kefaleti iptal edilen ve yeniden cezaevine giren Sam BankmanFried, sınırlı serbestlik talebinde bulundu. İflas eden FTX kurucusu, yasal savunma çalışmaları için haftanın beş gününü hapishanenin dışında geçirmek istiyor.

SBF’nin avukatları müvekkillerinin cezaevinde davayla ilgili belgeleri incelemekte zorluklarla karşılaştığını ifade etti. Bu çerçevede SBF‘nin haftanın beş günü hukuk ekibi ile görüşmek üzere serbest bırakılması talep edildi.

SBFye cezaevi yolu gorundu

SBF’den mahkemeye yeni başvuru

Bloomberg’in haberine göre SBF tarafı hakim Lewis Kaplan’a bir mektup gönderdi. SBF’nin avukatı Christian Everdell’e göre müvekkilinin hukuk ekibi ile iletişiminin kolaylaşması dava sürecini hızlandıracak. Avukatlar, SBF’ye adliye binasında internete erişimli bir dizüstü bilgisayar kullanmasına izin verilmesini de istedi.

Savcılar ise Bankman-Fried’a sabit disklerdeki bilgileri sağlayabileceklerini bildirdi. Kısıtlamalar nedeniyle tüm bilgilerin dizüstü bilgisayarda veya sürücüde saklanamayacağı ifade edildi. Cezaevi yetkilileri, SBF‘nin dizüstü bilgisayara erişimine izin vermek için taşınması planına karşı çıktı.

SBF, FTX müşteri fonlarını kişisel harcamaları için kullandığı gerekçesiyle dolandırıcık ile suçlanmıştı. Bankman-Fried, kefalet kurallarına uymaması nedeniyle yeniden cezaevine gönderilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala