bitcoinBTC/TRY
766.196,26 TL 3,59%
ethereumETH/TRY
47.293,91 TL 3,14%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.967,01 TL 1,37%
xrpXRP/TRY
14,34 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
47.380,26 TL 3,23%
solanaSOL/TRY
652,43 TL 11,77%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 3,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,76%

Paylaş

Samsung, Smart TV NFT Platformu için ArtToken ile Anlaştı

samsung smart tv nft platformu icin arttoken ile anlasti

Samsung bir süredir TV’lerine NFT’leri getirmek için çalışıyor. Şirket, ilk olarak ocak ayındaki CES fuarında yeni TV’lerine NFT işlevselliğini entegre etme planlarını duyurmuştu. Samsung‘un NFT projesiyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Samsung, TV’lerine NFT İçeriği Sağlamak için ArtToken ile Anlaştı

Dijital sanat platformu ArtToken perşembe günü yaptığı açıklamada, Samsung’un akıllı televizyonlarında NFT sanat içeriği sağlamak için Samsung Electronics ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

samsung smart tv nft platformu icin arttoken ile anlasti

Bu ortaklıkla birlikte kullanıcılar artık Samsung’un akıllı televizyonları aracılığıyla evlerinden NFT sanat eserleri satın alabilecek, depolayabilecek ve görüntüleyebilecek. Şirket, ArtToken NFT platformunun bir akıllı TV uygulaması aracılığıyla Samsung’un akıllı merkezine bağlanacağını bildirdi.

Bir Samsung yetkilisi, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

Bir TV’nin teknolojik üstünlüğünü basitçe göstermenin en iyi yolu, doğal manzaraları veya sanat eserlerini gerçekçi bir şekilde dijital olarak ifade etmektir.

Yetkili, “Pahalı premium TV’leri pazarlamanın en etkili yolu olarak sanat eserlerine birinci sınıf bir görüntü eklemeyi düşündüğümüz için NFT sanat platformunu dahil etmeye karar verdik” dedi.

ArtToken CEO’su Hong Ji-sook ise şöyle konuştu:

Samsung’un genişletilmiş Smart Things platformuna dayalı olarak geliştirilen ArtToken’in yeni NFT TV uygulaması, tüketicilerin kişiselleştirilmiş bir çoklu cihaz deneyimi olarak TV kullanımını genişletirken NFT’lerin keyfini yeni ve daha açık bir şekilde çıkarmasını sağlayan yenilikçi bir çözüm.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala