bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,807.36 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,459.47 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 574.37 0.40%
solana
Solana (SOL) $ 160.97 0.03%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582646 5.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.441332 1.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122114 1.99%

Ripple ve Tranglo, Asya ve Orta Doğu için El Sıkıştı

ripple ve tranglo asya ve orta dogu icin el sikisti

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal sorunlarla karşı karşıya kalan, San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi Ripple, Asya ve Orta Doğu’da ise önemli bir adım attı. Ripple, Malezya merkezli sınır ötesi ödeme sağlayıcısı Tranglo ile el sıkıştı. Ripple ve Tranglo, Asya ve Orta Doğu’da XRP kullanarak, sınır ötesi ödemeleri daha ucuz hale getirecek.

Ripple ve Tranglo Ortaklık Kurdu

Ripple ve Tranglo ortaklığı kapsamında, Tranglo, Filipinler’de, RippleNet’teki ilk, canlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini başlattı. Bu hamle, önümüzdeki aylar için planlanan daha fazla havale koridoru için bir adım olarak değerlendiriliyor. Ripple’ın ODL hizmeti, sınır ötesi işlemler esnasında likidite için XRP’yi kullanıyor.

ripple ve tranglo asya ve orta dogu icin el sikisti 2

Bu arada Ripple, mart ayında, Güneydoğu Asya’da, RippleNet’i genişletme planlarının bir parçası olarak Tranglo’nun yüzde 40 hissesini satın almıştı.

Birçok Filipinli aslında ülkesi dışında çalışıyor. Bu yüzden havale işlemi Filipinler için oldukça önemli. Çünkü, yurtdışında çalışan Filipinliler, ülkelerindeki ailelerine havale ile para gönderebiliyor. Öyle ki Filipinler, en fazla havale alan üçüncü Asya ülkesi. Dünya Bankası’nın verilerine göre, alınan kişisel havaleler, 2020 yılında ülke GSYİH’sının yüzde 9,7’sini oluşturuyor.

Konuyla ilgili konuşan Tranglo Group CEO’su Jacky Lee şunları söyledi:

“XRP’yi kullanarak yerel ve bölgesel destek altyapısını başarıyla birleştirdik. ODL ve RippleNet ile ortaklarımız daha sorunsuz bir ödeme deneyimi bekleyebilir.”

Ripple’ın ödeme tarafı, özellikle Asya’nın da desteğiyle, yılda yüzde 130’luk büyüme gösterdi. Ripple, kısa süre önce de BAE merkezli Al Ansari Exchange ile işbirliği yaptığını duyurmuştu. Şirket bu ortaklık ile birlikte, BAE ve Malezya arasında bir havale koridoru oluşturmak için RippleNet Cloud hizmetini kullanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala