BAE Merkezli Döviz Şirketi ile Ripple Ortak Oldu

bae merkezli doviz sirketi ile ripple ortak oldu

Geliştirilmiş Blockchain şirketi Ripple, Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, BAE merkezli bir para transfer ve döviz şirketi Al Ansari Exchange ile ortaklık imzaladı.

Şirket bu ortaklık ile birlikte, BAE ve Malezya arasında bir havale koridoru oluşturmak için RippleNet Cloud hizmetini kullanacak.

Ek olarak Al Ansari Exchange aracılığıyla gönderilen ödemeler, Malezyalı bir fintech girişimi olan MoneyMatch tarafından alınacak.

bae merkezli doviz sirketi ile ripple ortak oldu 1

BAE Merkezli Al Ansari Exchange Ripple ile Güçlerini Birleştiriyor

Ripple‘ın yeni nesil Cloud çözümü ile, BAE’de ikamet eden Malezyalı işçiler neredeyse anında ödemeleri evlerine gönderip, para transferi yapabilecekler.

Başlangıçta Al Ansari Borsası, havalelerin Malezya Ringgitine gönderilmesine izin verecek. Ayrıca daha sonra Avustralya doları ve Brunei dolarının da işlem listesine alınması planlanıyor.

Ripple’dan Navin Gupta, Al Ansari Borsasının MENA bölgesindeki “en uzun süredir devam eden” borsalardan biri olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Al Ansari, ağlarını genişletmeye ve müşterilerine en iyi finansal hizmetleri sağlamak için tekliflerini geliştirmeye odaklanan, bölgedeki en büyük ve en uzun süredir devam eden borsalardan biridir. MoneyMatch ile bu ortaklığı bu değerin bir devamı olarak görüyoruz ve RippleNet Cloud ile kilit havale koridorlarında sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için onlarla ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 755.202,40 TL 2,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.793,54 TL 2,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.282,82 TL 4,31%
tether
Tether (USDT) 12,84 TL 0,07%
solana
Solana (SOL) 2.924,21 TL 7,40%
cardano
Cardano (ADA) 20,69 TL 2,40%
xrp
XRP (XRP) 12,98 TL 1,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 489,30 TL 0,05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,84 TL 0,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,77 TL 0,35%
Bağlantıyı kopyala