bitcoinBTC/TRY
740.417,03 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
45.238,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.882,27 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.261,29 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 2,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 3,61%

Paylaş

PEPE’de gizem çözüldü: İşte şüpheli işlemlerin nedeni

pepe

Kripto piyasasına fırtına gibi giren PEPE‘deki şüpheli işlemlere ilişkin resmi açıklama geldi. PEPE topluluğuna yapılan açıklamada, üç eski üyenin projeden 16 milyon dolarlık token çaldığı belirtildi.

Gizemli işlemlerin nedeni belli oldu

Pepecoin (PEPE) projesinin multisig cüzdanındaki gizemli işlemler panik yarattı. PEPE’deki şüpheli işlemlerin kaynağı belli oldu. Projeden yapılan resmi açıklamada üç üyenin 16 milyon dolarlık PEPE çektiği ve borsalara gönderdiği ifade edildi.

Projenin anonim kurucu üyelerinden biri X’ten yaptığı açıklamalarla konuyu açıklığa kavuşturdu. Resmi Pepecoin hesabından da topluluk duyurusu yapıldı. Buna göre üç ekip üyesi multisig cüzdanından fon çaldı, daha sonra üç üye projeyi terk ederek kalan üyenin tam kontrolüne bıraktı.

Açıklamada, multisig cüzdanın işlem yapabilmek için 4 üyeden üçünün onay vereceği şekilde ayarlandığı belirtildi. Anonim kurucu üyesi, 3 ekip üyesinin multisig’e giriş yaptığını ve 26 trilyon multisig token’ının yüzde 60’ını çaldığını açıkladı. Üyelerin token’ları borsalara aktardığı ifade edildi.

pepe kripto piyasasinda hizli yukselisini surduruyor

3 üye projeden çekildi, kontrol bir üyeye kaldı

Üyelerin daha sonra kendilerini multisig’den çıkartarak PEPE ile ilişkilerini kestiği aktarıldı. 3 üyenin sosyal medya hesaplarını sildiğini de belirten anonim kurucu üyesi, “Bana ‘multisig güncellendi, artık tam kontrol sizde’ şeklinde bir mesajdan başka bir şey bırakmadılar” ifadesini kullandı.

Kurucu üye, X hesabının ve multsig’de kalan 10 trilyon PEPE’nin emin ellerde olduğunu söyledi. Kalan varlıkların yeni bir cüzdana aktarılacağı belirtildi. Nisan ayında piyasaya sürülen PEPE, adeta fırtına gibi bir performans sergilemişti.

Kalan tek PEPE üyesi, projenin büyük egolar ve açgözlülük ile kötü aktörlerin iç çekişmelerle boğuştuğunu söyledi. Kötü aktörlerin gittiğine göre PEPE topluluğu için doğru olanı yapacaklarını vurguladı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala