Paribu’dan Merge Yükseltmesi Hakkında Duyuru

Paribudan Merge Yukseltmesi Hakkinda Duyuru

Ethereum‘un PoS‘a (hisse kanıtı) geçişinde ilk adım olan Merge’e saatler kala kripto para borsalarından açıklama gelmeye devam ediyor. Birçok borsa Merge yükseltmesi hakında kullanıcılarını bilgilendirirken bir duyuru da Paribu‘dan geldi. Paribu, Merge sırasında Ethereum (ETH) ve ERC-20 token’larının yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacaklarını açıkladı.

Paribu'dan Merge Yükseltmesi Hakkında Duyuru

Paribu Merge Sonrası PoS Ağını Destekleyecek

Birçok kripto para borsası Ethereum’un Merge yükseltmesi sonrası güncellemelerini PoS üzerinde gerçekleştiriyor. Bu noktada çalışmalarına devam eden borsalar, yaşanan bu yükseltme sonrası ETH kodunu PoS ağı için kullanıyor. PoS’u kabul etmeyip madenciliğe devam edenler ise fark yaratarak PoW ağını ayrıştıracaklar. Bu noktada ortaya yeni bir token çıkma olasılığı olduğundan borsalar konu hakkında bilgilendirme yaptı.

Paribu ek olarak güncelleme öncesi ETH cüzdanlarındaki varlıkların anlık görüntüsünün alınacağını ve yeni bir token oluşması durumunda listeleme kriterlerine göre konunun değerlendirileceğini belirtti. Ek olarak Paribu kullanıcılarının bu süreçte herhangi bir işlem yapmasına gerek olmadığı da vurgulandı.

Son olarak Etheruem Merge’ün ne olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayarak rehberimize erişebilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
547.268,85 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
37.703,59 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.194,17 TL 1,65%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
10,20 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 1,39%
staked-etherSTETH/TRY
37.685,25 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,40%
matic-networkMATIC/TRY
17,95 TL 1,64%
Bağlantıyı kopyala