Norveç Merkez Bankası’dan Kripto Düzenleme Konusunda Çağrı

norvec merkez bankasidan kripto duzenleme konusunda cagritg

Birçok düzenleyici kurum kripto para sektöründeki düzenleme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunuyor. Son olarak kripto düzenleme çalışmaları hakkında Norveç Merkez Bankası bir çağrıda bulundu.

Norveç Merkez Bankası: Kripto Konusunda Harekete Geçin

Norveç Merkez Bankası, Norveç makamlarının kripto varlıklar için ulusal bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için harekete geçmesi ve Avrupa mevzuatının yürürlüğe girmesini beklememesi gerektiğini söyledi.

norvec merkez bankasidan kripto duzenleme konusunda cagritg 1

Norveç Merkez Bankası konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Uluslararası bir düzenleyici çerçeve çok önemlidir. Bununla birlikte, Norveç makamları uluslararası düzenleyici çözümleri beklemek yerine daha hızlı ilerleyip ilerlemeyeceğini değerlendirmelidir.

Ayrıca merkez bankası merkeziyetsiz finansla ilişkili riskin ortak bir Avrupa düzenleyici çerçevesi yürürlüğe girene kadar nasıl yönetilmesi gerektiğinin değerlendirilmesini içereceğini söyledi.

Hatırlatmak gerekirse Avrupa Birliği, bu ayın başlarında kripto varlıkları düzenleyen ve kripto varlık ticareti yapan firmaların 2024 ortasından itibaren ulusal bir düzenleyici tarafından lisanslanmasını gerektiren dünyanın ilk kapsamlı kurallar dizisine son onayını verdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
521.225,05 TL 1,85%
ethereumETH/TRY
35.458,37 TL 1,65%
tetherUSDT/TRY
19,87 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.063,17 TL 1,11%
usd-coinUSDC/TRY
19,86 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,96 TL 1,08%
cardanoADA/TRY
7,11 TL 2,26%
staked-etherSTETH/TRY
35.442,47 TL 1,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 1,08%
matic-networkMATIC/TRY
17,49 TL 1,48%
Bağlantıyı kopyala