bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,356.17 4.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,348.71 1.99%
bnb
BNB (BNB) $ 567.74 1.72%
solana
Solana (SOL) $ 132.12 2.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.473609 0.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.377647 0.32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.119076 2.94%

Norveç Merkez Bankası’dan Kripto Düzenleme Konusunda Çağrı

norvec merkez bankasidan kripto duzenleme konusunda cagritg

Birçok düzenleyici kurum kripto para sektöründeki düzenleme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunuyor. Son olarak kripto düzenleme çalışmaları hakkında Norveç Merkez Bankası bir çağrıda bulundu.

Norveç Merkez Bankası: Kripto Konusunda Harekete Geçin

Norveç Merkez Bankası, Norveç makamlarının kripto varlıklar için ulusal bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için harekete geçmesi ve Avrupa mevzuatının yürürlüğe girmesini beklememesi gerektiğini söyledi.

norvec merkez bankasidan kripto duzenleme konusunda cagritg 1

Norveç Merkez Bankası konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Uluslararası bir düzenleyici çerçeve çok önemlidir. Bununla birlikte, Norveç makamları uluslararası düzenleyici çözümleri beklemek yerine daha hızlı ilerleyip ilerlemeyeceğini değerlendirmelidir.

Ayrıca merkez bankası merkeziyetsiz finansla ilişkili riskin ortak bir Avrupa düzenleyici çerçevesi yürürlüğe girene kadar nasıl yönetilmesi gerektiğinin değerlendirilmesini içereceğini söyledi.

Hatırlatmak gerekirse Avrupa Birliği, bu ayın başlarında kripto varlıkları düzenleyen ve kripto varlık ticareti yapan firmaların 2024 ortasından itibaren ulusal bir düzenleyici tarafından lisanslanmasını gerektiren dünyanın ilk kapsamlı kurallar dizisine son onayını verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala