MicroStrategy, 1.914 Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldı

microstrategy 1914 bitcoin btc daha satin aldi

Sahip olduğu Bitcoin miktarıyla öne çıkan MicroStrategy yeni bir alım yaptı. Çıkan bilgilere göre şirket, 1.915 Bitcoin (BTC) daha satın aldı. Bunun yaklaşık değerinin 94.2 milyon dolar seviyesinde olduğunu söyleyelim.

Michael Saylor: MicroStrategy, 1.914 Bitcoin Satın Aldı

9 Aralık – 29 Aralık tarihleri arasında yapılan yeni satın alımla ilgili açıklama yapan ilk isim şirketin yöneticisi Michael Saylor oldu. Saylor, yeni alımın 49 bin 229 dolardan yapıldığını söyledi.

Artık şirkette 124 bin 291 Bitcoin bulunuyor. Bunların toplam değeri 3.75 milyar dolar. Ayrıca, Bitcoin başına ortalama fiyatın 30.159 dolar olduğu da yine Saylor’ın verdiği bilgiler arasında.

MicroStrategy sık sık alımlar yaparak gündeme gelen bir şirket. Son olarak, aralık ayının başında da 1.424 Bitcoin satın almıştı. O tarihlerde dikkat çeken detay, 82.4 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i 57 bin dolar seviyesinden satın alması olmuştu.

En fazla Bitcoin’e sahip şirketler arasında MicroStrategy başı çekiyor. Onun arlasında ise elektrikli araç üreticisi Tesla ve Galaxy Digital gibi şirketler bulunuyor. Son zamanlarda Blockcghain teknolojisine ilgisi artan Square de yine en fazla Bitcoin’i olan şirketler arasında ilk 5’te.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.514,02 TL 9,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.176,27 TL 14,05%
tether
Tether (USDT) 13,79 TL 1,84%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.289,96 TL 11,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,79 TL 1,68%
cardano
Cardano (ADA) 15,55 TL 8,94%
solana
Solana (SOL) 1.536,85 TL 12,52%
xrp
XRP (XRP) 8,78 TL 10,52%
terra-luna
Terra (LUNA) 883,39 TL 14,97%
polkadot
Polkadot (DOT) 272,79 TL 13,13%
Bağlantıyı kopyala