Kriptoyla En Çok İlgilenen Ülke Nijerya Oldu

kriptoyla en cok ilgilenen ulke nijerya oldu

Kripto para piyasası son zamanlarda kötü günler geçiriyordu. Toparlanmaya başlayan kripto piyasasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Şirketler piyasayla ilgili araştırmalar yapmaya ve raporlar yayımlamaya başladı. Google Trends ve CoinGecko verilerine göre, kriptoyla en çok ilgilenen ülke Nijerya oldu.

Nijerya, Kripto Paralara Oldukça İlgili

Google Trends arama istatistiklerine ve CoinGecko verilerine göre, kriptoda yaşanan piyasa çöküşünün başlamasından bu yana yapılan aramalarda Nijerya, kriptoya en çok ilgi gösteren ülke oldu.

Google Trends aramalarında, ‘kripto para birimi’, ‘kriptoya yatırım’, ‘kripto satın al’, ‘Bitcoin (BTC)’, ‘Ethereum (ETH)’ ve ‘Solana (SOL)’ kelimelerini en çok aratan ülkeler belirlendi.

Ekran goruntusu 2022 08 03 141003

Ankette bulunan ülkeler arasında yalnızca Nijerya, ‘kripto para birimi’, ‘kriptoya yatırım’ ve ‘kripto satın al’ anahtar kelimelerinde 100 tam puan aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 271 puanla ikinci sırada yer alırken, onu 261 puanla Singapur takip etti ve Avustralya 218 puanla dördüncü oldu. Birleşik Krallık 198 puanla beşinci sırada yer aldı.

Ankete katılan diğer ülkeler arasında Kanada (192), Gürcistan (187), Lübnan (168), Yeni Zelanda (167), Trinidad & Tobago (164), Pakistan (158), Amerika Birleşik Devletleri (157), İrlanda (154), Kıbrıs ( 151) ve Kenya (143) yer aldı.

Nijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para birimlerinin finans sektörüne yenilikler getirdiğini belirtmişti. Nijerya Merkez Bankası Başkanı Godwin Emefiele, kripto ve dijital ödeme teknolojilerine odaklandıklarını açıklamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala