bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,292.23 0.26%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.32 0.71%
bnb
BNB (BNB) $ 587.00 0.40%
solana
Solana (SOL) $ 134.48 1.49%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484979 0.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.37603 2.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123951 0.57%

Kripto piyasası yapıcısı GSR küçülmeye gidiyor

kripto piyasasi yapicisi gsr kuculmeye gidiyor

Kripto sektöründe dalgalanmalar sadece kripto para birimlerinin fiyatlarını değil, şirket kadrolarını da etkiliyor. Kripto piyasasının öncülerinden GSR, üst düzey yöneticilerin ayrılışıyla baş başa.

GSR’de Üst Düzey Yöneticiler Ayrılırken Şirket Küçülmeye Gidiyor

GSR, kripto sektörünün köklü piyasa yapıcısı, ayı piyasası sebebiyle küçülmeye gidiyor. Birden fazla kaynak, şirketin üst düzey yönetim kadrosunda önemli değişiklikler yaşandığını belirtti. Söz konusu kaynaklar, bu durumun özellikle ABD‘de faaliyet gösteren ve sektörde tanınan bir firmanın nasıl etkilendiğini de paylaştı.

İddialara göre, Finans Direktörü Jonathan Hugh, şirketten ayrılan son isimlerden biri. 2021’de şirkete katılan Hugh, finansal işleyişlerin kurulmasında önemli bir rol oynadı. Ancak bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Ayrıca, GSR’nin Küresel Ürün Başkanı Benoit Bosc ve Alım-Satım Operasyonları Direktörü Aman Bhalla’nın da şirketten ayrıldığı belirtildi. Bosc’un, GSR’ye 2021’de katılan ve sonrasında ayrılan Michael Bressler’den satış sorumluluğunu aldığı ifade ediliyor.

2021’de GSR’ye katılan ve DeFi ve start-up projelerinin başında bulunan Jake Dwyer’in yanı sıra, 2022’de ticaret departmanının başına getirilen Quentin Dubois ve Romain Bernard da şirketten ayrılanlar arasında. LinkedIn profillerine göre, şirketin İş Geliştirme Direktörü Jeff Stern de GSR’den ayrıldı. Bu ayrılıkların büyük bir kısmı bu yılın başlarında meydana geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala