Kripto Para Borsası Coinbase, Coinbase Pro’yu Kapatıyor

kripto para borsasi coinbase coinbase proyu kapatiyor

Günlük işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerden olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Coinbase yaptığı son açıklamada, tüccar odaklı Coinbase Pro’nun kapatılacağını açıkladı.

Coinbase Pro Bu Yıl İçinde Kapatılacak

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, 2022 yılı içinde, tüm gelişmiş alım satım işlemlerini tek bir birleşik Coinbase hesabına geçirmek için Coinbase Pro’yu kapatmaya karar verildiği duyuruldu. Coinbase yeni dönemde, müşterilerine tek bir platform bakiyesi üzerinden stake etme, Borrow, DApp wallet ve Coinbase Card gibi popüler özelliklere erişim imkânı sunacaklarını belirtti.

kripto para borsasi coinbase coinbase proyu kapatiyor 2

Şirket açıklamasında, Coinbase üzerindeki “Gelişmiş Ticaret” özelliğinin Coinbase Pro ile aynı hacme dayalı ücretlerle dünya genelinde zaten mevcut olduğunu ifade etti. Coinbase ayrıca önümüzdeki haftalarda “Gelişmiş Ticaret” özelliğini her kullanıcı için Coinbase Pro’dan bir yükseltme yapmak için diğer iyileştirmelerle birlikte Coinbase uygulamasına da getireceğini açıkladı. Coinbase bloğunda yapılan açıklamada, Coinbase Pro’nun kapatılma kararının müşterilere çakışan özellik kümeleri için Coinbase Pro ve Coinbase hizmetlerinin sürtüşme yaratmaması adına alındığı ifade edildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala