Kripto Borsası Orca’dan Yeni ABD Kararı

kripto borsasi orcadan yeni abd karari

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler kripto konusunda sert yaptırımlarının sayısı arttıkça kripto şirketleri de ABD pazarından uzaklaşmaya başladı. Solana Blockchain ağındaki en büyük merkeziyetsiz borsa konumunda olan Orca’dan kullanıcılarını üzecek bir Amerika Birleşik Devletleri kararı geldi.

Orca, ABD’li Yatırımcılara Hizmet Vermeyi Sonlandırıyor

Solana Blockchain ağının en büyük merkeziyetsiz borsası olan Orca, 31 Mart 2023 tarihi itibariyle orca.so adresinden ABD kullanıcıları için ticaret faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu.

kripto borsasi orcadan yeni abd karari 2

Merkeziyetsiz kripto para borsası Orca, 31 Mart 2023 itibariyle Amerika Birleşik Devletleri kullanıcılarının internet sitesine olan erişimlerini engelleyeceğini ve bu nedenle ABD merkezli kullanıcılara artık hizmet veremeyeceğini açıkladı. Bu durum Solana Blockchain ağındaki en iyi merkeziyetsiz borsanın erişilebilirliğine bir darbe vurmuş oldu. Konu hakkında Orca tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kullanıcılarımıza ne yazık ki kötü bir haber vermek durumundayız. Amerika Birleşik Devletleri, orca.so’da ticaret yapması kısıtlanan bölge ve ülkelere eklenmiş durumda.

Son olarak Orca’nın almış olduğu bu kararın, doğrudan Orca’nın akıllı sözleşmelerini kullanan tacirlerini etkilemeyeceğini belirtelim.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
517.666,91 TL 2,74%
ethereumETH/TRY
32.771,38 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.905,53 TL 5,69%
usd-coinUSDC/TRY
19,10 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,96 TL 4,18%
cardanoADA/TRY
6,56 TL 3,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 2,43%
staked-etherSTETH/TRY
33.677,17 TL 0,00%
matic-networkMATIC/TRY
19,94 TL 4,99%
Bağlantıyı kopyala