Justin Sun, Credit Suisse Satın Alımı İçin Teklif Yaptı

justin sun credit suisse satin alimi icin teklif yapti

Tron Blockchain ağının kurucusu olan Justin Sun, yeni satın alımlar için teklifte bulunmaya devam ediyor. Justin Sun Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada İsviçre merkezli banka olan Credit Suisse’nin satın alımı için teklifte bulundu.

Justin Sun, Credit Suisse’yi Satın Almak İstiyor

İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Credit Suisse bir süredir zor günler yaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde banka bir kurtarma planı için İsviçre Merkez Bankası’ndan destek talebinde bulunmuştu.

Gün içinde İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan UBS tarafından satın alınmak istenen Credit Suisse için UBS’nin teklif ettiği tutar 1 milyar dolar olmuştu. Credit Suisse, UBS’nin bu teklifine sıcak bakmazken, İsviçre Hükümeti Credit Suisse için yeni bir kurtarma planı üzerinde düşünmeye başlamıştı.

justin sun credit suisse satin alimi icin teklif yapti 2

Yine kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Credit Suisse için İsviçre Hükümeti, tamamen ya da büyük bir oranda kamulaştırma planları üzerinde çalışıyor. Credit Suisse’nin bu teklife nasıl bir yanıt vereceği şimdilik belirsizliğini korurken, bankayı satın almak için bir kişi daha teklif verdi.

Tron Blockchain ağının kurucusu olan Justin Sun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Credit Suisse satın alımı için 1.5 milyar dolarlık teklifte bulundu. Credit Suisse’nin bu teklife nasıl bir cevap vereceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.664,63 TL 0,80%
ethereumETH/TRY
33.654,64 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
6.213,26 TL 1,00%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,88 TL 8,43%
cardanoADA/TRY
6,92 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,64%
staked-etherSTETH/TRY
33.587,92 TL 0,34%
matic-networkMATIC/TRY
20,97 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala