bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

Jasmy Coin (JASMY) Nedir? Ne İşe Yarar?

jasmy coin nedir
  • Jasmy, eski Sony çalışanı Kazumasa Sato tarafından 2016 yılında Tokyo, Japonya’da kurulan bir blockchain platformudur.
  • Jasmy, özellikle Nesnelerin İnterneti (IoT) için tasarlanmıştır.
  • Projenin geliştirici ekibi, kullanıcı verilerini korumaya ve merkezsiz bir metaverse evreni inşa etmeye kararlıdır.
  • Proje, Metaverse ve Nesnelerin İnterneti (IoT) çağında veri güvenliğini geliştirmeye ve veri paylaşım hizmetleri sağlamaya odaklanmaktadır

Ethereum ağında ERC-20 token standartında geliştirilen projenin yerel token’ı Jasmy Coin, belirtilmemiş sayıda kişi ve işletme tarafından, değer değişiminin veya hizmetler için ödemenin kanıtı olarak dijital cihazları kullanarak token’leri aktarmak için de kullanılabilir. Kullanılabilirliğini sınırlamayan token çok çeşitli amaçlara sahip olabilir.

Kazumasa Sato JASMY Coin kurucusu
JASMY Projesinin kurucusu Kazumasa Sato. Kaynak: Arşiv

Proje, amacını verilerin egemenliğini yeniden kazanmak ve bireysel verileri güvenli bir şekilde kullanmak olarak açıklıyor.

IoT stratejisi ve yönetim desteği ile JasmyCoin, ürün planlamasından IoT’nin tanıtımına ve diğer tüm yollara yardımcı olmaya kadar müşteri ve şirketle iletişim halinde kalır. IoT dönüşümü yoluyla sonuçlar üretir.

IoT platformu JASMY ile kendi felsefesini ve en son blok zinciri teknolojisini kullanarak IoT cihazlarından gönderilen bilgileri güvenli ve etkili bir şekilde yönetebilen bir IoT platformu sağlar.

Jasmy’nin teknolojisiyle, ağ üzerinde inşa edilen metaverse uygulamaları kendi aralarında veri alışverişi için doğrudan köprüler kurabilir. Bu uygulama, metaverse uygulamalar için uygun olan merkezsiz bir depolama çözümü sağlıyor. Web 3.0’ın yükselişi ve gelişmiş veri demokrasisi ile proje, metaverse alanında benzersiz bir şey yaratma potansiyeline sahip.

Birlikte yenilik yapmayı hedefleyen geliştiricileri destekleyen bir topluluk olan Jasmy, Japonya’nın veri toplumuna yenilik getirmek için bir araya gelen geliştiriciler ve düşünürler ile birlikte IoT platformuna dayalıdır ve birbirleriyle rekabet eder.

Proje, çok çeşitli geliştiriciler için içeriği geliştirecek ve kolaylaştıracaktır.

Proje Nasıl Çalışıyor?

Projesinin çalışmasına katkıda bulunan 4 temel özelliğe gelin yakından bakalım:

Üst veri (Metadata) depolama

IoT, şifreleme teknolojisi ve dağıtık depolama teknolojisi yardımıyla kullanıcılar metaverse deneyimleri için kod, metin, bilgi, resim, video, hareket ve sesi güvenli bir şekilde depolayabilir. Jasmy bunu kişisel bir veri dolabı ve InterPlanetary File System (IPFS) kullanarak dosyaların depolanması yoluyla başarıyor. Bu mekanizma, verileri eşler arası bir ağda kullanıcılar arasında dağıtıyor.

Kimlik Bilgisi

Jasmy benzersiz, değişmez ve kendi kendini kontrol eden merkezsiz bir kimlik çözümü sunuyor. Bu sayede kullanıcılara verilerine doğrudan erişim sağlayabiliyor ve ağ üzerinde sanal bir kimliğe sahip oluyor. Dijital kimliklerin oluşturulmasına yönelik blockchain tabanlı bir sistem, veri depolamayı odaklı tüm protokoller için kilit öneme sahip.

Sürükleyici oyun dünyaları

Jasmy protokolü, karakterlerin, ekipmanların, görünümlerin ve diğer metaverse oyun varlıklarının Non-Fungible Token’ler (NFT’ler) şeklinde oluşturulmasını ve saklanmasını sağlar. Kullanıcılar bu varlıklara sahip olabilir ve bunları ikincil NFT ve kripto para borsalarında takas ederek kendi verileriyle değer yaratabilir.

Jasmy nasil calisir
Jasmy projesi nasıl çalışıyor? Kaynak: CurrencyCom

IoT cihazları ve ekipmanları

Metaverse’in önemli bir yönü, sürükleyici doğasıdır. Bu da IoT ve sanal gerçeklik (VR) ekipmanlarını kullanıcı deneyimi için önemli kılmaktadır. IoT teknolojileri, sensör modülleri, artırılmış gerçeklik (AR) ve VR cihazlarının tümü Jasmy protokolü ile kullanılabilir.

Jasmy Ne için Kullanılıyor?

Jasmy Corporation veri ekonomisine sıkı sıkıya bağlı olabilir, ancak Jasmy coin ne için kullanılıyor?

JasmyCoin’e sahip olmak, veri kullanım işletmelerinin Jasmy platformunda depolanan kişisel verileri kullanması için ön şartlardan bir tanesi. Başka bir deyişle, Jasmy’nin veri hizmetlerini kullanmak için önce bir miktar JASMY kripto para birimine sahip olmanız gerekiyor.

JASMY coin ayrıca hizmet sağlayıcılar tarafından kişisel verilerini sağlayan kullanıcılara ödül ödemek için de kullanılıyor. Jasmy bunun bir pazar yaratacağını, arz ve talebe bağlı olarak verilerin değerinin artacağını ve böylelikle JasmyCoin’in de değerini artıracağını öngörüyor.

JASMY Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Jasmy Coin 0,142209 TL‘den işlem görüyor. JASMY fiyatı son 24 saat içerisinde -0.92% değişim gösterdi. JASMY token’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 19,928,374 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 238,187,600 dolar seviyesinde.

JASMY Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 JASMY token $ 0.004918 dolardan işlem görüyor. 2023 yılının Ocak ayı itibariyle JASMY token tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 4.79 dolarla kaydetti. Bununla birlikte JASMY token yılın en düşük seviyesini ise 0.00275026 dolarla belirledi.

JASMY Coin Grafiği

Anlık olarak güncellenen JASMY coin grafiği üzerinden canlı verileri takip edebilirsiniz. İşte JASMY coin’in son 24 saatte kaydettiği en yüksek ve en düşük fiyat seviyeleri.


En Çok Merak Edilen Sorular

JasmyCoin’in tokenomisi nasıl?

JASMY’nin toplam arzının %48’i ekosistem fonuna, %27’si yatırımcılara, %20’si katkıda bulunanlara ve topluluğa ve %5’i de teşvik programına bölünmüştür.

Toplam kaç tane JasmyCoin var?

Maksimum 50 milyar JASMY arzı vardır ve bunun 4,75 milyarı dolaşımdadır.

JasmyCoin’i kim yarattı?

JasmyCoin, başkan Kunitake Andō da dahil olmak üzere eski Sony yöneticileri tarafından kurulan Jasmy Corporation tarafından geliştirildi.

JasmyCoin yasal mı?

BTCHaber.com, yatırım yapmak istediğiniz herhangi bir proje için her zaman kapsamlı bir durum tespiti çalışması yapmanızı önerir. Whitepaper’ı, yol haritasını ve sosyal medya kanallarını okuduğunuzdan ve token değerini etkileyebilecek Jasmy haberlerini takip ettiğinizden emin olun.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala