IOTA, AB Tarafından Seçildi! Blockchain Altyapısını Etkinleştirecek

iota blockchain altyapisini etkinlestirecek

Kar amacı gütmeyen ve dağıtılmış defter teknolojisi, Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısını (ESBI) geliştirmek için Komisyon tarafından yedi sağlayıcıdan biri olarak seçildi.

2018’de duyurulan AB Üye Devletleri ve Avrupa Komisyonu, vatandaşların ve ekonominin yararına blok zinciri tabanlı hizmetlere yönelik çalışmak üzere Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı (EBP) kurarak güçlerini birleştirdi.

IOTA, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısını (ESBI) geliştirmek için Komisyon tarafından seçilen yedi sağlayıcıdan biri olarak seçildi.

Komisyon, EBSI’nin vizyonunun, kamu idareleri ve ekosistemleri için bilgileri doğrulamak ve hizmetleri güvenilir kılmak ve sınır ötesi hizmetler oluşturmak için blok zincirinden yararlanmak olduğunu açıklıyor.

EBSI, kamu sektörü tarafından yönlendirilen ilk AB çapındaki Blockchain altyapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Girişim, dijital tek pazar için blok zinciri çözümleri geliştirmek ve test etmek için Komisyon tarafından destekleniyor.

IOTA ile Birlikte 6 Şirket Daha Var

IOTA Vakfı, AB tarafından AB Blockchain ön ticari satın alımına katılmak üzere seçilen yedi Avrupalı teknoloji şirketinden biri. Diğer altı şirket ise şöyle:

  • IOV42 Ltd
  • Stichting Dyne.org, Infocert Spa, Bilmece ve Co Gmbh
  • Turuncu İş Belçika SA
  • Kromat AB
  • Billon Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
  • Westpole Belçika, Net Service Spa, Flosslab s.r.l

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener duyuru hakkında şu yorumu yaptı:

“EBSI hem teknolojik hem de ideolojik olarak mükemmel. Mevcut bir Blockchain’i uyarlamamıza veya EBSI’nın ihtiyaçlarına uygun yeni bir çözüm geliştirmeye başlamamıza gerek yok. Temel teknolojimiz, Avrupa defter altyapısı için katı gereksinimlere ve kesin spesifikasyonlara neredeyse mükemmel bir uyum sunuyor ve sadece minimum ayarlamayla yaygın olarak benimsenmeye hazır”
IOTA Vakfı yönetim kurulu başkan yardımcısı Dr. Navin Ramachandran ise şunları söyledi:

“Avrupa’nın dijital tek pazarının omurgasını oluşturacak açık erişimli, ölçeklenebilir ve çok yönlü dağıtılmış defter teknolojisi kavramı, kendi yol gösterici ilkelerimize doğal bir uyumdur”

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Serguei Popov da şu sözlerle dikkat çekti:

“Kıtasal ölçekte bir Blockchain ağı oluşturmak iddialı ve teknik olarak zorlu bir çabadır. Tam da IOTA’nın inşa edildiği türden bir proje”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 375.822,65 TL 13,68%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.638,86 TL 14,90%
cardano
Cardano (ADA) 19,54 TL 16,09%
tether
Tether (USDT) 8,28 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.299,13 TL 19,76%
xrp
XRP (XRP) 8,77 TL 22,67%
solana
Solana (SOL) 1.317,95 TL 17,88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,03 TL 19,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,23 TL 0,50%
polkadot
Polkadot (DOT) 218,71 TL 25,31%
Copy link
Powered by Social Snap