bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 59,478.94 2.70%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,178.07 1.61%
bnb
BNB (BNB) $ 535.12 0.12%
solana
Solana (SOL) $ 144.10 3.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.519638 6.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430391 4.14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112875 4.53%

IOTA, AB Tarafından Seçildi! Blockchain Altyapısını Etkinleştirecek

iota blockchain altyapisini etkinlestirecek

Kar amacı gütmeyen ve dağıtılmış defter teknolojisi, Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısını (ESBI) geliştirmek için Komisyon tarafından yedi sağlayıcıdan biri olarak seçildi.

2018’de duyurulan AB Üye Devletleri ve Avrupa Komisyonu, vatandaşların ve ekonominin yararına blok zinciri tabanlı hizmetlere yönelik çalışmak üzere Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı (EBP) kurarak güçlerini birleştirdi.

IOTA, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısını (ESBI) geliştirmek için Komisyon tarafından seçilen yedi sağlayıcıdan biri olarak seçildi.

Komisyon, EBSI’nin vizyonunun, kamu idareleri ve ekosistemleri için bilgileri doğrulamak ve hizmetleri güvenilir kılmak ve sınır ötesi hizmetler oluşturmak için blok zincirinden yararlanmak olduğunu açıklıyor.

EBSI, kamu sektörü tarafından yönlendirilen ilk AB çapındaki Blockchain altyapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Girişim, dijital tek pazar için blok zinciri çözümleri geliştirmek ve test etmek için Komisyon tarafından destekleniyor.

IOTA ile Birlikte 6 Şirket Daha Var

IOTA Vakfı, AB tarafından AB Blockchain ön ticari satın alımına katılmak üzere seçilen yedi Avrupalı teknoloji şirketinden biri. Diğer altı şirket ise şöyle:

  • IOV42 Ltd
  • Stichting Dyne.org, Infocert Spa, Bilmece ve Co Gmbh
  • Turuncu İş Belçika SA
  • Kromat AB
  • Billon Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
  • Westpole Belçika, Net Service Spa, Flosslab s.r.l

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener duyuru hakkında şu yorumu yaptı:

“EBSI hem teknolojik hem de ideolojik olarak mükemmel. Mevcut bir Blockchain’i uyarlamamıza veya EBSI’nın ihtiyaçlarına uygun yeni bir çözüm geliştirmeye başlamamıza gerek yok. Temel teknolojimiz, Avrupa defter altyapısı için katı gereksinimlere ve kesin spesifikasyonlara neredeyse mükemmel bir uyum sunuyor ve sadece minimum ayarlamayla yaygın olarak benimsenmeye hazır”
IOTA Vakfı yönetim kurulu başkan yardımcısı Dr. Navin Ramachandran ise şunları söyledi:

“Avrupa’nın dijital tek pazarının omurgasını oluşturacak açık erişimli, ölçeklenebilir ve çok yönlü dağıtılmış defter teknolojisi kavramı, kendi yol gösterici ilkelerimize doğal bir uyumdur”

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Serguei Popov da şu sözlerle dikkat çekti:

“Kıtasal ölçekte bir Blockchain ağı oluşturmak iddialı ve teknik olarak zorlu bir çabadır. Tam da IOTA’nın inşa edildiği türden bir proje”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala