bitcoinBTC/TRY
1.593.819,11 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
95.514,19 TL 3,93%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.987,24 TL 1,91%
solanaSOL/TRY
3.185,73 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
95.448,55 TL 3,88%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
18,10 TL 0,49%
avalanche-2AVAX/TRY
1.141,52 TL 1,22%

Paylaş

Güney Kore Başkanlık Ofisi, düzenleyici kurumunu uyardı

guney kore kripto para birimi izleme sistemi kuruyor 2

Kore Cumhuriyeti Başkanlık Ofisi, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) ABD merkezli spot Bitcoin ETF’lerin alım satımına karşı uyarıda bulunmasından bir hafta sonra, düzenleyiciyi tutumunu gözden geçirmeye çağırdı.

Başkanlık ofisinin politika ofisi başkanı Tae-yoon Sung, ETF varlıklarının alım satımıyla ilgili risklerin ötesine bakarak, Güney Kore’nin teklifin diğer düşük riskli yönlerini değerlendirdiğini söyledi.

Sung, yasal sistemlerde değişiklikler yapmaya ya da konuyla ilgili olarak yurt dışında olanların ülkede kabul edilip edilemeyeceğini değerlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Güney Kore düzenleyicisinden şüpheci yaklaşım

Güney Kore’de finansal düzenlemelerle ilgilenen FSC, yerli menkul kıymet firmalarının yurt dışında listelenen spot Bitcoin ETF’lerinin ticaretini yapması durumunda kanununu ihlal edebileceği uyarısında bulunmuştu. Açıklamada kripto düzenlemelerinin hala kuruluş aşamasında olduğu ve yurt dışındaki gelişmelere göre düzenlemelerin gözden geçirileceği belirtilmişti. Ayrıca, Güney Kore’nin Mali İstihbarat Birimi (FIU) de dijital varlık karıştırma hizmetleriyle ilgili yeni düzenlemeler getirmeyi planladığını duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto mikserlerine yönelik yaptırım uygulamasının Güney Kore’de tartışmalara yol açtığı ve FIU’nun böyle bir uygulama üzerinde henüz karar vermediği belirtildi.

Kripto para mikser hizmetlerinin, yatırımcıların gizliliğini korumasına ve izlenebilirliği azaltmasına yardımcı olduğu biliniyor. Bu nedenle, Güney Kore’nin FIU’su, mikserler aracılığıyla yasadışı kara para aklama operasyonlarını engellemeyi hedefliyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala