GameStop NFT Platformu için Yeni Ortaklıklar Kuracak

gamestop nft platformu icin yeni ortakliklar kuracak

Son dönemde artan popülaritesi nedeniyle birçok kripto para borsası kendi NFT platformlarını piyasaya sürdü. Ancak NFT’ye ilgisi olanlar sadece kripto borsaları değil. Kısa bir süre önce GameStop, NFT ve Blockchain çalışmaları için iş ilanı yayınlamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak Wall Street Journal‘da yayımlanan bir rapora göre GameStop, sektörden 20’yi aşkın kişiyi işe aldı ve yeni ortaklıklar için görüşmeler yapıyor.

WSJ’ye göre GameStop, teknolojiyi paylaşmak, Blockchain ve NFT teknolojisini kullanan oyunların yanı sıra, diğer NFT ile ilgili projelerin geliştirilmesi için iki kripto şirketiyle de ortaklık imzalamaya yakın. 

gamestop nft platformu icin yeni ortakliklar kuracak 1

GameStop NFT Çalışmaları için Yeni Ortaklıklar Kuracak

Bir süredir kendi NFT platformu ve Blockchain odaklı ürünleri üzerine çalışmalar yürüten GameStop, Wall Street Journal‘ın kaynaklarını göre operasyonlarını hızlandırıyor. Daha önce sizlerle paylaştığımız üzere, şirket iş ilanı yayımlamış ve Ethereum odaklı yazılım dili Solidity bilen kişiler aramıştı. Bu da şirketin Ethereum ağına odaklandığına dair bir sinyal olabilir.

Diğer taraftan WSJ’ye göre şirket, bir düzine veya daha fazla kripto şirketiyle sektörel anlaşmalar yapmayı ve bu yıl onlara on milyonlarca dolar yatırım yapmayı hedefliyor.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla GameStop hisselerinin fiyatının, yaklaşık yüzde 20 artığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala