FTX Hacker’ı Binlerce Ether Satışı Yapıyor

ftx hackeri binlerce ether satisi yapiyor

Ani çöküşüyle kripto piyasalarında bir şok etkisi yaratan kripto para borsası FTX ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce kripto para borsasını hackleyen kişi ya da kişiler, harekete geçerek elde ettikleri varlıkları satmaya başladı.

FTX Hacker’ı Ether Varlıklarını Satıyor

İflas eden kripto para borsası FTX’i hackleyen kişi ya da kişiler harekete geçti. 600 milyon dolarlık hack saldırısı sonrasında çalınan varlıklar ya satılıyor ya da taşınıyor.

Kripto para borsası FTX, iflasını açıkladıktan sonra ilginç bir şekilde hacklenmişti. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi 600 milyon dolarlık hack olayı, hemen Ethereum’a çevrilmişti. Yapılan bu işlem sonrasında hack olayını gerçekleştiren kişi ya da kişiler en fazla Ether sahibi olan kişiler arasında yer almıştı.

Hack olayını gerçekleştiren kişiler, sahibi oldukları Ethereum’ları, diğer Blockchain ağında Bitcoin’i temsil eden Ren Bitcoin’e (renBTC) dönüştürmeye başladı. Yapılan bu işlemde renBTC’nin kullanımı, kripto alanında pek çok kişiyi şaşırtabilir. 2021 yılında milyarlarca dolarlık bir skandalın merkezinde Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu ticaret şirketi Alameda Research, Ren’in geliştirme ekibinin şirkete katılacağını açıklamıştı. Konu hakkında henüz FTX cephesinden resmi bir açıklama gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.083,17 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
23.794,17 TL 1,21%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.437,75 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,29 TL 0,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 2,64%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,38%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala