FTT Arzının Yüzde 5’i Hala Binance’in Elinde

FTT Arzinin Yuzde 5i Hala Binancein Elinde

FTX‘in yaşadığı kriz neredeyse bütün kripto dünyasının dilinde. Şirketler ard ardına FTX ile etkileşimlerinin olmadığını açıklarken bazı şirketler de FTX kaynaklı zararları açıklıyorlar. Doğal olarak bu durum yatırımcıların da canını sıkıyor. Konu hakkında sessizliğini bozan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada işi batırdığını söyledi. Bu savaşın kazananı Binance ise FTT arzının yüzde 5‘ini elinde tutmayı sürdürüyor.

FTT Arzinin Yuzde 5i Hala Binancein Elinde 1

FTX Çöktü, Ancak FTT Arzının Yüzde 5’i Hala Binance’in Elinde

Binance kripto para piyasasında oldukça kritik bir konuma sahip. Özellikle Binance’in ilk olarak FTX‘i satın almak istemesi ancak sonrasında vazgeçmesi piyasayı oldukça karıştırdı. Ancak her ne kadar Binance kendisini FTX’ten ayırmış gibi gözükse de durum tam olarak öyle değil. Öyle ki Binance’in elindeki FTT miktarı, toplam FTT arzının yüzde 5’ine (17 milyon FTT) tekabül ediyor. Bu miktar haberimizin yazımı itibarıyla 65 milyon dolar değerinde.

Günlük hacmi geçmiş 50 milyon ila 100 milyon dolar arasında olan token, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun borsanın FTT’sini sattığını onaylamasının ardından gün içinde 1.6 milyar dolara fırladı. Binance‘in anlaşmanın sona erdiğini duyurduğunda ise 4.4 milyar dolarlık hacim ile zirve yaptı. FTT‘nin fiyatı ise haberimizin yazımı itibarıyla 3.2 dolar seviyesinde. Güncel fiyat ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.539,43 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
23.524,37 TL 0,97%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.428,06 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,32 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 5,48%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,60%
matic-networkMATIC/TRY
17,03 TL 0,93%
Bağlantıyı kopyala