bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

Ethereum’un performansı, fikir ayrılığına yol açtı

Ethereum balinasi 8 yil sonra uyandi 116 milyon dolarlik transfer

Kripto analistleri, Ethereum‘un performansı konusunda ikiye ayrıldı. Ethereum (ETH), geçen hafta yaşanan sert düşüşte Bitcoin’den daha az kayıp yaşadı. BTC, geçen hafta yüzde 10’un üzerinde kayıp yaşarken; ETH’deki kayıp yüzde 8’de kaldı. Toplam kripto piyasası, yüzde 8 düşüşle 1 trilyon dolar sınırına indi. Analistler ise Ethereum’un performansı ile ilgili ayrışma yaşadı.

Analist Noelle Acheson’a Ethereum’un performansında borsa yatırım fonuyla (ETF) ilgili gelişmeler etkili oldu. ETH‘nin daha az kayıp yaşamasına SEC’in Ethereum vadeli ETF’lerinin onaylanma beklentisi yol açtı. SEC’in Ethereum ETF’lerinin yakında onaylayacağı iddia edilmişti. Acheson, Ethereum ETF’lerinin kripto varlığa yeni girişler sağlayacağını ifade etti.

Matrixport’un araştırma müdürü Markus Thielen, Bitcoin‘deki sert düşüşün Ethereum ve diğer kripto paralara olan ilgisizlikten kaynaklandığını söyledi. Kripto piyasasındaki likidite azlığına dikkat çeken Thielen, birkaç piyasa yapıcının uzaklaşması ve borsaların ücretsiz ticareti kaldırmasının Bitcoin’e olan ilgiyi artırdığına dikkat çekti. Büyük oyuncuların zaten altcoinlerden uzaklaştığını ifade eden Thielen, bu nedenle piyasa çöktüğünde Ethereum’un daha az düşüş yaşadığını ifade etti.

Kripto varlık şirketi Blofin’den Griffin Ardern ise Ethereum’un performansından opsiyon piyasası yapıcılarının riskten korunma faaliyetlerinin etkili olduğunu ifade etti. Ardern, ETH’nin yaklaşık 1.600 dolar civarında pozitif görünüme sahip olduğuna dikkat çekti. Bu durumun fiyat düştüğünde piyasa yapıcıların satıcıdan ziyade alıcı olduğu anlamına geldiğini kaydetti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala