Ethereum’da Devnet Üzerinde Staking Çekim İşlemleri Test Ediliyor

ethereumda devnet uzerinde staking cekim islemleri test ediliyor

Ethereum’un Merge yükseltmesi geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde gerçekleşmişti. Ethereum geliştiricileri, devnet üzerinde staking para çekme işlemlerini test etmeye başladı.

Ethereum’da Staking Para Çekme İşlemleri Test Ediliyor

Ethereum geliştiricileri, şu anda ağda eksik bir özellik olan doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini test etmek için bir geliştirici ağı yayınladı.

Ethereum geliştiricisi Marius Van Der Wijden, devnet’in Ethereum’un Shanghai isimli yükseltme planı ile gelecek yıl doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini açmaya hazırlanmaya yardımcı olacağını söyledi. Özelliğin eksikliği, Ethereum’un hisse kanıtı konsensüsüne geçmesinden sonra merkezileştirme riskleri hakkında bazı korkuları da beraberinde getirmişti.

ethereumda devnet uzerinde staking cekim islemleri test ediliyor 2

Konu hakkında açıklama yapan Van Der Wijden, “Yeni özellik, tüm bu uygulamalarda para çekmeyi mümkün kılan ilk devnet ve ileriye doğru atılmış büyük bir adım. Ayrıca, diğer müşterilerin de ağa katılarak uygulamalarını test etmelerine yardımcı oluyor.” dedi.

Van Der Wijden, doğrulama yazılımı geliştiren ekipler olan Ethereum müşterilerinin, Shanghai yükseltmesine hazırlanmak ve olası hataları bulmak için staking para çekme işlemlerini test ettiğini açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.267,69 TL 1,81%
ethereumETH/TRY
21.802,60 TL 3,20%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,32%
bnbBNB/TRY
5.505,75 TL 11,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,28%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,10 TL 0,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,52 TL 3,82%
cardanoADA/TRY
5,91 TL 1,57%
matic-networkMATIC/TRY
15,88 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala