Eski Ripple Yetkilisi XRP Banka Konsepti Hakkında Açıklama Yaptı

eski ripple yetkilisi xrp banka konsepti hakkinda aciklama yapti

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası devam eden Blockchain şirketi Ripple cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ripple’ın Eski Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton, Ripple (XRP) geri satın alma teklifinin yazarı olan Jimmy Vallee tarafından dile getirilen Ripple banka konsepti hakkında yorumlarda bulundu.

Eski Ripple Yetkilisine Göre Fikir Aldatmaca Gibi Görünüyor

Ripple’ın Eski Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton, Ripple topluluğu tarafından son dönemde dile getirilen Ripple Bankası fikri hakkında açıklama yaptı. Matt Hamilton Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu fikrin komik olmasının yanında aynı zamanda bir aldatmaca gibi göründüğünü belirtti.

Matt Hamilton açıklamasında XRP’nin fiyatının piyasa tarafından belirlendiğini, bir kişinin kitaplarının satışını artırmaya karar verip 10.000 dolar olarak onaylaması sebebiyle olmadığını dile getirdi. Bununla birlikte Matt Hamilton, daha önce Jimmy Vallee’nin iddialarına meydan okumuş ve ne XRP’nin geri alımının ne de token’ı doğrudan altına bağlamanın mümkün olmadığını dile getirmişti. Son olarak kısa bir süre önce Ripple’ın SEC ile olan davasından tanıdığımız John Deaton, Ripple’ın para transfer ücretlerini düşürmek için bir ortaklık kurulması teklifinde bulunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala