El Salvador Başkanı Bukele, Yeniden Aday Olacak

el salvador baskani bukele yeniden aday olacak

Geçtiğimiz Eylül ayında ülkede kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’un başkanı Nayib Bukele başkanlık seçimleri hakkındaki düşüncesini paylaştı. Bukele 2024’te beş yıllık bir cumhurbaşkanlığı dönemi için yeniden aday olmayı planladığı belirtti.

Nayib Bukele Yeniden Aday Olmayı Planlıyor

El Salvador’un cumhurbaşkanı Nayib Bukele, ülkenin Bağımsızlık Günü gecesinde açıklamalarda bulundu. Bukele, ülkenin anayasasının uzun süredir adayların arka arkaya iki dönem görev yapmasını yasaklamasına rağmen, 2024’te yeniden cumhurbaşkanlığı için aday olacağını belirtti.

el salvador baskani bukele yeniden aday olacak 2

Bukele, El Salvador’un 7 Eylül 2021’de Bitcoin yasal para birimi yapma konusundaki tartışmalı hamlesine öncülük ederek, El Savador’u dünya genelinde Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk olmasını sağlamıştı. Bukele ülke genelinde Bitcoin’i yaygınlaştırmaya devam ederken, Bitcoin City isimli bir vergi cenneti şehrin oluşturulmasını da planladığını belirtti.

Nayib Bukele Yönetimi Eleştirilerin Odağında

Ülkede devlet başkanlarının uzun bir süredir iki dönem başkanlık yapmasına engel olunuyor. Geçtiğimiz yıl alınan yeni Bitcoin ödeme yöntemi kararı, Bukele’nin bir dönem daha cumhurbaşkanlığına aday olmasının yolunu açmıştı. El Salvador başkanı Bukele, son dönemde Bitcoin politikaları nedeniyle eleştiriliyor. Son olarak Fitch Ratings, El Salvador’un uzun vadeli döviz ihraççı temerrüt notunu CCC’den CC’ye düşürdü.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.766,18 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
25.396,26 TL 0,78%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.474,89 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,28 TL 2,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
635,25 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,48%
Bağlantıyı kopyala