bitcoinBTC/TRY
740.635,73 TL 2,32%
ethereumETH/TRY
45.312,68 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.890,20 TL 1,39%
xrpXRP/TRY
13,99 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.279,05 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,72%
solanaSOL/TRY
547,30 TL 4,00%

Paylaş

Do Kwon, Bir Kez Daha Kefaletle Serbest Bırakıldı

karadag savcilari do kwonun kefaletle serbest birakilmasina itiraz ediyort

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon‘un bir kez daha kefaletle serbest bırakıldığı bildirildi. Daha önce Kwon’un kefalet talebi kabul edilmiş, alt mahkeme ise kararı iptal etmişti. Kwon ile finans müdürü Chang-Joon, ev hapsinde polis tarafından izlenecek.

binance guney koreye do kwon hakkinda yardim ediyor 2

Mahkemeden Do Kwon Kararı

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Karadağ’daki temyiz sürecinin ardından kefaletle serbest bırakıldı. Mahkemeden yapılan açıklamaya göre savcılık tarafından önceki kefalet anlaşmasına yapılan itiraz yeni mahkeme tarihine kadar beklemeye alındı. Do Kwon ve Terraform Labs’ın finans müdürü Han Chang-Joon, yasal süreci ev hapsinde geçirmesine karar verildi.

Mahkeme, 12 Mayıs’ta berlierlenen kefalet şartlarını kabul etti. Kwon ve Chang-Joon kefalet anlaşması kapsamında 436 biner dolar ödeyecek. Anlaşma kapsamında sıkı kefalet koşulları uygulanacak. İki isim ev hapsine gönderilecek ve yerel polis tarafından yakından izlenecek. Bulundukları konuttan ayrılmaları durumunda kefalet iptal edilecek. Kwon ve Chang-Joon’un mülk kayıtları ile mali bilgileri mahkemeye sundukları aktarıldı. Ayrıca banka hesap dökümleri de izleme altında olacak.

İflas eden Terreform kurucusu Kwon ile finans müdürü Chang-Joon, mart ayında sahte belgeler ile Karadağ’ı terk etmek üzereyken yakalandı. Şüphelilerin pasaportlarına Ekim 2022’de Güney Kore el koymuştu. Kwon’un haziran ayındaki kefaleti savcıların itirazı üzerine kaldırılmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala