DeFi’de Kara Para Aklama Olayları Yüzde 263 Oranında Arttı

defide kara para aklama olaylari yuzde 263 oraninda artti

Kripto para ekosistemi için önemli bir noktada bulunan DeFi sektörünün hızla gelişmesi bu alandaki kara para aklama olaylarının çoğalmasını da beraberinde getirdi. CryptoMonday tarafından yapılan araştırmaya göre DeFi sektöründe sektördeki kara para aklama olayları yüze 263 oranında arttı.

DeFi Sektöründe Kara Para Aklama Olaylarında

CryptoMonday, DeFi sektörüne ilişkin bir rapor yayımladı. Raporda, sektördeki kara para aklama olaylarının 2022’nin ilk iki çeyreğinde yüzde 263 arttığı bildirildi.

defide kara para aklama olaylari yuzde 263 oraninda artti

CryptoMonday’in CEO’su Jonathan Merry, “Kötü aktörler, hack planlarını uygularken DeFi protokollerini daha fazla tercih ediyor” dedi. Merry, sözlerine şöyle devam etti:

Kripto ekosisteminde gerçekleşen yasa dışı faaliyetler önemli ölçüde azalırken, DeFi alanında bu faaliyetler artmaya başladı. Sektör, kriptonun bir süre önce karşılaştığı zorlukların aynısını yaşıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte DeFi platformlarındaki kripto hacklerinin çoğunun arkasında Kuzey Koreli hack grupları var. Bu hack gruplarının Kuzey Kore Hükümeti ile yakın ilişkileri bulunuyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto ve DeFi üzerinde daha fazla gözetim gerektiğini dile getirmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.648,34 TL 5,72%
ethereumETH/TRY
33.592,10 TL 11,03%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
5.950,45 TL 2,97%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,89 TL 4,80%
cardanoADA/TRY
9,75 TL 6,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
768,08 TL 7,24%
polkadotDOT/TRY
171,40 TL 10,19%
Bağlantıyı kopyala