DeFi Portföy Takipçisi DeBank, 25 Milyon Dolar Artırdı

defi portfoy takipcisi debank 25 milyon dolar artirdi

DeFi portföy takipçisi DeBank, düzenlediği yatırım turunda 25 milyon dolar toplamayı başardı. Şirket böylece 200 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Finansman turuna Dragonfly Capital, Hash Global, Youbi gibi şirketler katıldı. Ayrıca Coinbase Ventures, Crypto.com, Circle ve Ledger da stratejik yatırımlar yaptı. 

DeBank Finansman Turunda 25 Milyon Dolar Finansman Sağladı

DeBank, finansman turunda portföy izleyicisini ölçeklendirmek için 25 milyon dolar topladı. Toplanan fonların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılar ne bir şekilde belirtilmedi. Ancak şirketin projelerini ölçeklendirmeyi ve alan büyüdükçe yeni DeFi kullanıcılarını çekmeyi hedeflediği biliniyor.

DeBank, 2019’da DeFi, Ethereum‘da şekillenmeye başladığında ortaya çıktı. Ancak o zamandan beri portföyünü 16 farklı blok zinciri ağında genişletti. DeBank aslında DeFi için bir arayüz görevi görüyor. Aynı zamanda kullanıcıların merkezi olmayan borsalarda token takası gibi faaliyetlerde bulunmalarına olanak sağlıyor.

Yeni bir sermaye ile DeBank, Zerion ve Zapper gibi piyasadaki diğer rakiplere karşı ayakta durmaya çalışıyor. DeBank’ın duyurusu, kripto fonlama turları için rekor kıran bir yılın sonuna doğru geldi. Hem Zerion hem de Zapper, A Serisi turları 8,2 milyon dolar ve 15 milyon dolar arasında finansman sağladı.

Son olarak belirtmek gerekirse; konu DeFi‘ye gelmişken, DeFi’daki saldırılara da kısaca yer verelim. SlowMist’in yıllık raporuna göre; 2021’de kripto para hackerları, 9,8 milyar dolar ele geçirdi. Bu kayıpların yüzde 73’ünü DeFi olayları oluşturuyor. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala