bitcoinBTC/TRY
721.927,09 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
44.156,02 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
27,31 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.844,50 TL 0,74%
xrpXRP/TRY
13,72 TL 0,48%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
44.160,95 TL 1,63%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,29%
solanaSOL/TRY
524,53 TL 0,79%

Paylaş

Deaton’dan Binance yorumu: SEC’e darbe vurabilir

Binance Tayvan

Hukukçu John Deaton, Binance-SEC davasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Deaton, Binance’in SEC‘in mühürlü belgelerine itiraz etmesinin kurumun argümanlarına darbe vurabileceğini ifade etti. Hukukçu, daha önce davanın anlaşma ile neticeleneceğini belirtmişti.

sec debt boxi durduruyor

Deaton, Binance-SEC davasını yorumladı

Binane’in ABD birimi BinanceUS, SEC’in gizli belgeleri dosyalama talebine yanıt verecek. Kripto endüstrisi için yüksek öneme sahip olan davada, borsanın nasıl bir tavır alacağı merak konudu oldu.

Deaton, borsanın mühürlü belgelere itiraz etmesinin ilginç olacağını söyledi. Hukukçu, söz konusu adımın federal mahkemelerde eli zayıflayan SEC’in argümanlarını daha da güçsüz hale getireceğini savundu. SEC‘in mahkemeye sunduğu belgelerin niteliği hakkında ipucu verebileceğini de sözlerine ekledi.

Daha önce Coinbase’in davayı reddedeceğini belirten Deaton, Binance davasının SEC ile yapılacak anlaşmayla sona ereceğini öngörmüştü. Eski SEC yetkilisi John Reed Stark ile DOJ soruşturmasının detaylarının davada kullanılması konusunda da aynı fikirde olmadığını dile getirmişti.

Binance, davya hazırlanmak için eski SEC yetkililerini işe aldı. Davanın büyük çoğunlukla anlaşmalar ve şartlarla ilerlediği kaydedildi. Binance CEO’su CZ, davanın doğru yönde ilerlediğini ve kripto piyasası üzerindeki etkiyi önlediğini de paylaştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala