Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong Dava Edildi

coinbasein ceosu brian armstrong dava edildi

Yeni ürünleri ile son dönemde dikkatleri üzerine çeken Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, bu kez dava haberiyle gündeme geldi. İddiaya göre, Armstrong, bir girişim projesine yatırım yapma kisvesi altında bir Blockchain projesinin fikrini çaldı. Bu iddia, ünlü CEO’yu davalık etti.

Blockchain hızlandırıcısı projesi MouseBelt Labs, Cuma günü Kaliforniya’nın yüksek mahkemesine, CEO Armstrong için davada bulundu. Şirket; Armstrong’un Haziran 2019’da, bilimsel makaleleri teşvik olarak sunulan token’ları dağıtmak için kullanılan bir Knowledgr’a yatırım yapmayı teklif ettiğini ve böylece benzer bir platform olan ResearchHub için gizli bilgileri kullanabileceğini iddia ederek bir şikayette bulundu. İddiaya göre Coinbase’in CEO’su başlarda projenin üzerinde çalışıyordu ancak sonradan Knowledgr’ı bir rakip olarak ortadan kaldırdı.

coinbasein ceosu brian armstrong dava edildi 2

Brian Armstrong’un Başı Dava ile Dertte

Coinbase‘in gelecek vadeden projelere yatırım yaptığı biliniyor. Bu konuyla alakalı olan şikayete göre ise Armstrong, MouseBelt’in halihazırda yatırım yaptığı Knowledgr’a finansal destek ve tokenleri Coinbase’de listeleme fırsatı sundu. Blockchain odaklı proje, Armstrong ve ilgili kuruluşların dolandırıcılık yaptığını, sözleşmeye müdahale ettiğini ve diğer suçlamaların yanı sıra haksız yere zenginleştiğini iddia etti.

Yapılan şikayette Armstrong’un amacı şu şekilde ifade edildi:

“MouseBelt’in çalışmalarını kendileri için çalmak, yalnızca potansiyel bir rakibi ortadan kaldırmak değil, aynı zamanda ResearchHub için MouseBelt’in Knowledgr’a koyduğu finansal, tasarım ve teknik kaynakların faydalarını elde etmek ve böylece ResearchHub’ın başlatılmasına izin vermekti.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala