bitcoinBTC/TRY
1.583.662,29 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
91.562,68 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
31,06 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
11.783,76 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
3.142,52 TL 1,78%
xrpXRP/TRY
16,82 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
91.463,54 TL 0,68%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,03 TL 1,77%
avalanche-2AVAX/TRY
1.121,37 TL 1,67%

Paylaş

Coinbase yetkilisi, SEC’yi tiye aldı: ‘Taylor Swift hayranlarını uyarın’

coinbase sec

Kripto para ekosisteminin önde gelen isimleri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu hedef almayı sürdürdü.

SEC’nin Coinbase ile olan davası gündem olmaya devam ederken, ilk olarak Ripple’ın hukuk departmanından Stuart Alderoty ve ardından da Coinbase’in hukuk departmanından Paul Grewal regülatörü hedef aldı.

Alderoty, Coinbase ve diğer davalarda menkul kıymet olarak ilan ettiği token’lar ile ilgili konuştu ve “SEC yasalardan o kadar uzaklaştı ki bu kadar üzücü ve zarar verici olmasaydı gülünç olurdu.” ifadelerini kullandı.

Alderoty’nin tweet’ini alıntılayan Grewal, Alderoty’i destekledi ve ünlü şarkıcı Taylor Swift ile ilgili bir örnek vererek SEC ile alay etti.

“Eğer token’ların kurumsal gelirlere, kârlara veya varlıklara erişimi olmadan yalnızca ekosisteme erişmesi onları menkul kıymet statüsüne sokuyorsa, birileri Taylor Swift hayranlarını konser bileti ve tişört almadan önce uyarsa iyi olur.”

Alderoty, sözlerine “Elbette ne token’lar ne de biletler menkul kıymet değildir. Kimse bunun aksini düşünmüyor. Ancak SEC’nin iddiaları kabul edilecek olursa kaçınılmaz sonuç budur.” şeklinde devam etti.

17 Ocak’ta Coinbase ve SEC, mahkemede karşı karşıya geldi. Yargıcın SEC’ye yönelttiği sorular ve regülatör avukatlarının verdiği cevaplar kripto para sektöründe gündem oldu.

Yargıç Katherine Polk Failla, SEC avukatına bahsi geçen token’ların menkul kıymet yasalarını ihlal edip etmediği sorusu üzerine avukat, “Tam olarak etmiyor” ifadelerini kullandı.

Bugün görülmesi beklenen SEC ve Binance arasındaki duruşma ise olumsuz hava koşulları gerekçe gösterilerek 22 Ocak tarihine ertelendi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala