Coinbase, SEC Davasına Karşı Ripple’ı Destekliyor

coinbase sec davasina karsi ripplei destekliyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak kripto para borsası Coinbase, SEC davasında Ripple’ı desteklediğini resmi olarak açıkladı. 

Coinbase’in Desteği Ripple’dan Yana

Blockchain şirketi Ripple’a Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında destekler artıyor. Kripto para borsası Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple Labs arasında uzun süredir devam eden davada Ripple için mahkeme dostu (amicus) dosyalama izni için federal bir mahkemeye dilekçe verdi. 

Coinbase, bir kripto para lobi grubu olan Blockchain Association’a (Blockchain Derneği), Ripple’ı (XRP) kullanan bir kripto ödeme uygulaması olan SpendTheBits’e ve bir avukat olan John Deaton’a, Ripple’ın XRP’yi bir menkul kıymet olarak sattığı iddiaları üzerine 2020’nin sonunda Ripple’a dava açan SEC’e karşı davasını destekleyen son şirket oldu. 

coinbase sec davasina karsi ripplei destekliyor 2

Kripto para borsası Coinbase, SEC’in yaptırım eylemini getirmeden önce “adil bildirim” sağlayıp sağlamadığını vurguladı ve düzenleyicinin süreçteki işletmelere net bir rehberlik sağlamadığı yönündeki ortak endüstri şikayetine destek verdi. Coinbase dosyalamasında şu ifadelere yer verildi:

Kripto para birimi endüstrisi için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kural koyma zorunluluğunun yokluğu dikkate alındığında, SEC’in binlerce benzersiz dijital varlıktan birinin satışına karşı bir yaptırım eylemi getirmeden önce adil bir bildirimde bulunup bulunmadığı sorusu genellikle oldukça olgusal olacaktır, bu da onu özet yargı konusunda karar vermek için özellikle uygun hale getirmeyecektir. 

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
323.961,19 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
24.247,44 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
18,68 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.528,93 TL 1,51%
usd-coinUSDC/TRY
18,68 TL 0,20%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 0,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 1,26%
cardanoADA/TRY
6,10 TL 1,14%
matic-networkMATIC/TRY
17,48 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala