bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,052.97 0.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,514.39 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 593.57 0.08%
solana
Solana (SOL) $ 173.38 2.65%
xrp
XRP (XRP) $ 0.596139 4.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436708 0.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.133783 6.82%

Chiliz, Fan Tokenları Listelemek için FTX ile El Sıkıştı

chiliz fan tokenlari listelemek icin ftx ile el sikisti

Chiliz ve FTX borsası arasında bir anlaşma yapıldığı açıklandı. Açıklamaya göre, FTX borsası, INTER ve GAL ile başlayarak, Chiliz fan tokenlarını listeleyecek. Spor ve eğlence endüstrisi için blok zinciri sağlayıcılarından biri olan Chiliz, bu ortaklığı bir tweetle duyuran taraf oldu.

Fan tokanlar, 2021 yılının başından bu zamana kadar dünyanın dört bir yanındaki büyük kulüplerin ve taraftarların desteğiyle önemli bir büyüme kaydetti. FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AC Milan, Arsenal ve Manchester City gibi 60 büyük spor kulübü, Chiliz ile ortaklık kurdu. Ayrıca ilerleyen dönemde hem Inter Milan hem de Valencia CF, formalarının önünde fan tokenlarıyla sahalara çıkacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, fan token ticareti için destek sunmaya başlayacak. INTER ve GAL’ı ilerleyen süreçte PSG, CITY ve BAR takip edecek.

chiliz fan tokenlari listelemek icin ftx ile el sikisti 2

Konuyla ilgili FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şunları söyledi:

“FTX’te her zaman inovasyonun ön saflarında yer almak istiyoruz. Chiliz ile olan bu ortaklık aracılığıyla Fan tokenlarını platformumuza getirmek, kullanıcılarımıza destekledikleri ekiplerle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunuyor.”

Chiliz’in dünya genelinde 160’tan fazla çalışanı var. Şirket, İstanbul, Madrid ve Sao Paulo’da yeni ofisler de açmasıyla öne çıkmıştı.

Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus da ortaklıkla ilgili konuştu. Dreyfus konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“2021’de küresel spor endüstrisi Fan tokenlarının devasa potansiyelini farketti. Bu dijital varlıklar, dünya çapında milyonlarca hayranın ve dünyanın önde gelen iş ve spor medyasının dikkatini çekti, ancak misyonumuzun tam potansiyelinin henüz yüzde 10’undayız.”

Ortaklığın duyurulmasının ardından INTER, FTX borsasında 14 doları gören Fan token oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala