Ark Invest, Robinhood Hissesi Aldı

cathie woods ark invest robinhoodun hissesini artirdi

Robinhood, kısa süre önce yılın üçüncü çeyreğine dair verilerini açıkladı. Geçen çeyreğe göre, kripto varlık gelirlerinde yüzde 78’lik önemli bir gerileme yaşayan şirket, geçen yılın aynı dönemine göre ise yükselişini sürdürdü. Üçüncü çeyrekteki düşüşüne rağmen, arkasında Cathie Wood’un olduğu ARK Investment Management, Robinhood’dan hisse aldığını açıkladı.

cathie woods ark invest robinhoodun hissesini artirdi 2

Ark Invest, Robinhood Düşüşünü Fırsata Çevirdi

Ticaret platformu Robinhood şu sıralar SHIB’i listeleyeceği dedikodularıyla gündeme geliyor. Üçüncü çeyrek raporu da aslında bu dedikoduların gölgesinde geldi. İkinci çeyreğe göre yaşanan gerileme ile birlikte Robinhood’un hisselerinde de yüzde 8’lik bir gerileme yaşandı. Tam da burada Ark Invest, fırsatı değerlendiren şirket oldu.

Borsada işlem gören ARKK, portföyüne 1.728.431 hisse eklemesi yaptı. Bu da portföyün yaklaşık yüzde 0,28’ini oluşturuyor. Ayrıca bir şirketin kanatları altında bir de FinTech yatırımları yapan ARKF isimli bir fon bulunuyor. Bu fon da 192.038’luk hisse eklemesi yaptı.

Genel toplama baktığımızda, bir Bitcoin boğası olan Cathie Wood‘un fonları toplamda 2.240.680 adet hisse almış oldu.

Robinhood, temmuz ayında NASDAQ’ta HOOD adıyla listelenmeye başlamıştı. O zamandan günümüze Robinhood’un hisseleri yüzde 58 oranında gerileme yaşadı. 85 dolar ile listelenen hissenin güncel fiyatı ise 35 dolar seviyesinde.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.565,12 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.578,60 TL 2,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.256,56 TL 4,30%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 4,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 2,18%
xrp
XRP (XRP) 11,43 TL 1,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,89 TL 1,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala