bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,631.12 1.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,493.43 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 597.32 0.58%
solana
Solana (SOL) $ 179.76 4.12%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593229 0.04%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.433057 0.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.139171 6.23%

Robinhood, Üçüncü Çeyrekteki Kripto Kazancını Açıkladı

robinhood ucuncu ceyrekteki kripto kazancini acikladi

Kripto varlık alım satım platformlarından biri olan Robinhood, üçüncü çeyrek raporunu yayımladı. Yayımlanan raporda, Robinhood kripto kazancı da açıklandı. Bu açıklamaya göre platform, üç aylık süre boyunca 51 milyon dolar kazanç elde etti. Bu kazanç aslında gerileme anlamı taşıyor.

Robinhood Üç Aylık Kripto Kazancını Duyurdu

Şirketler, yılın çeyreklik periyotlarında, elde ettikleri gelirleri kamuoyuyla paylaşıyor. Üçüncü çeyreğe ait verileri paylayan bir şirket de Robinhood oldu. Kripto varlık ticaret platformu Robinhood, üçüncü çeyrek boyunca 41 milyon dolar kripto kazancı elde etti. Bu, önceki çeyreğe göre yüzde 78’lik bir düşüş demek.

Pazar boğa koşusunda zirveye ulaştığında, tarihler ikinci çeyreği gösteriyordu. Robinhood da yılın ikinci çeyreğinde 233 milyon dolarlık kazanç elde etmişti.

robinhood ucuncu ceyrekteki kripto kazancini acikladi 2

Forkast’ın haberine göre, şirket bu düşüşü özellikle Dogecoin’deki düşüşe bağladı. CoinMarketCap verilerine göre, Dogecoin’in fiyatı mayıs ayında yüzde 900 oranında artarak 0,7376 dolar ile ATH yapmıştı. Ancak, takip eden aylarda fiyat hızla geriledi ve 0,20 dolar seviyesin çekildi.

2020’nin üçüncü çeyreğiyle kıyaslama yapacak olursak da kripto kazancının 51 milyon ile yüzde 860 oranında arttığını söyleyebiliriz. Şirketin 2020’nin üçüncü çeyreğindeki kripto kazancı sadece 5 milyon dolardı.

Robinhood‘un toplam gelirlerine de bakmak gerekiyor. Şirketin toplam net gelirleri 365 milyon dolara yükseldi. Bu da 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 35’lik artış demek. 2020’nin üçüncü çeyreğinde Robinhood’un toplam net geliri 270 milyon dolardı. 2021’in ikinci çeyreğinde ise toplam net gelirin 565 milyon dolar seviyesinde olduğunu belirtelim.

Raporda Robinhood Markets CEO’su ve Kurucu Ortağı Vlad Tenev de kripto cüzdanlarına değinerek şunları söyledi:

“Bu çeyrek, kripto cüzdanları da dahil olmak üzere müşterilerimiz için daha fazla ürün ve hizmet geliştirmekle ilgiliydi. Bugüne kadar bir milyondan fazla insan kripto cüzdanları bekleme listemize katıldı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala