Bloktopia (BLOK) Nedir?

bloktopia blok nedir

Küresel olarak metaverse ve NFT popülaritesi hızla artmaya devam ediyor. Özellikle birçok metaverse projesi, kullanıcı ve coin grafiği bakımından inanılmaz bir artış yaşadı. Son olarak biz de metaverse projelerinden biri olan Bloktopia‘yı ele alıyoruz. Birlikte Bloktopia (BLOK) coin nedir ve ne işe yarar sorularına cevap arayacağız.

Bloktopia (BLOK) Nedir?

Polygon Blockchain ağı üzerine kurulan Bloktopia, merkeziyetsiz bir metaverse deneyimi sunmayı hedefleyen bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin‘in 21 milyonluk arzına ithafen yapılan 21 seviyeli metaverse gökdeleni, emlak satışları ve reklam gelirleri gibi birçok alt ürüne sahip olan Bloktopia, yeni etkinlikler, yatırımlar ve ortaklıklarla gelişimini sürdürüyor.

bloktopia blok nedir2

Genel olarak özetlememiz gerekirse Bloktopia, kripto eğitimleri, metaverse arsa satışları, etkinlikler ve tokenomik gibi birçok alt dalı barındıran geniş kapsamlı bir bir metaverse projesi olarak tanımlanabilir. Play to Earn (P2E) ekosistemine de sahip olan Bloktopia, yerel coin’i olan BLOK ile kripto varlıklara da sahip durumda. Gelin birlikte BLOK coin’in detaylarına değinelim.

BLOK Coin Hakkında

Polygon Blockchain ağı üzerine kurulu Merkeziyetsiz bir metaverse olan Bloktopia, işlevlerini yerel coin’i BLOK tarafından yürütüyor. Kullanıcılar sahip oldukları bu BLOK varlıkları stake edebiliyor, yönetişim gibi durumlarda kullanabiliyor. Diğer taraftan bir ERC20 coin’i olan BLOK, Ethereum altyapısına sahip olsa da ölçeklendirme çözümü Polygon ağı ile entegre çalışıyor ve böylece işlem ücretlerini BLOK olarak minimuma indiriyor.

Bloktopia nedir sorusunu yanıtladıktan sonra BLOK Coin grafiği ile ilgili detaylara da bakmak gerekiyor.

bloktopia blok nedir 2

BLOK Coin Grafiği

Toplam arzı 200 milyar olan BLOK, grafiklere baktığımızda fiyat performansı açısından son dönemde pek iyi bir dönemden geçmiyor. Geçtiğimiz aya nazaran yüze 56‘lık bir düşüş yaşayan BLOK, içeriğimizin yazımı itibarıyla ise 0.05 dolardan işlem görüyor.

Diğer taraftan projenin IDO’suna katılanlar için aynı şeyleri söylememiz doğru olmaz. Öyle ki BLOK coin IDO’sunun fiyatının 0.00025 dolar olduğunu düşündüğümüzde ilk yatırımcıların oldukça mutlu olduğunu söyleyebiliriz.

Bloktopia Metaverse’ü Hakkında

Ana odak noktası metaverse olan Bloktopia, bu alanda oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bloktopia üzerinden oturum açıp cüzdanınızı bağladıktan sonra Avatarınızı seçip özelleştirebileceğiniz bir avatar sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Bundan sonra sizi derin bir metaverse evrenine sokan Bloktopia, birçok etkinlik ile gelir elde edebilmenize de olanak tanıyor. Dilerseniz kendi eşyalarını kazanabiliyor ve bunları satışa çıkarabiliyorsunuz.

Bloktopia (BLOK) Nasıl Alınır?

Bir diğer merak edilen soru ise BLOK’un hangi borsalarda listelendiği. Bloktopia’nın yerel token’ı BLOK birçok kripto para borsasında işlem görüyor. Bu kripto para borsaları arasında KuCoin, Gate.io ve OKEx yer alıyor. Ek olarak işlem hacminin yüzde 43’ünü ise KuCoin üstleniyor.

Diğer taraftan BLOK, Binance ve Coinbase tarafından içeriğimizin yazımı itibarıyla listelenmiyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 537.059,08 TL 6,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 39.615,44 TL 7,28%
tether
Tether (USDT) 13,74 TL 0,81%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.912,59 TL 8,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,74 TL 0,62%
cardano
Cardano (ADA) 17,01 TL 8,32%
solana
Solana (SOL) 1.731,59 TL 7,26%
xrp
XRP (XRP) 9,55 TL 5,97%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.080,60 TL 3,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 308,62 TL 7,56%
Bağlantıyı kopyala