BlockFi, Satışın 25 Milyon Dolara Gerçekleşmediğini Açıkladı

blockfi satisin 25 milyon dolara gerceklesmedigini acikladi

Kripto borç platformu BlockFi’nin bugün 25 milyon dolara FTX’e satıldığı açıklanmıştı. BlockFi CEO’su Zac Prince, şirketin kesin olarak 25 milyon dolara satılmadığını açıkladı.

BlockFi CEO’su Satışın 25 Milyon Dolara Gerçekleştiği İddialarını Yalanladı

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşle birlikte zor günler geçiren BlockFi’nin satın alımı için kripto para borsası FTX’in devrede olduğu artık bir sır değil. Gün içinde CNBC, FTX’in BlockFi satın alımı için 25 milyon dolara anlaştığını açıklamış olsa da bu miktar BlockFi CEO’su tarafından yalanlandı. Zac Prince, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda CNBC’nin son haberinin aksine BlockFi’nin 25 milyon dolara satılmadığını “yüzde 100” olarak onayladı. Prince, 25 milyon dolara BlockFi’nin satıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi ve herkesin sadece doğrudan BlockFi’nin açıklamalarına güvenilmesini” belirtti. Prince açıklamasında şirketin satıldığını inkâr etmedi ve kripto para borsası FTX’ten bahsetmedi.

CNBC’nin haberine göre, önde gelen kripto para borsası FTX, BlockFi’yi bir önceki değerlendirmeye göre yüzde 99.5 indirimle 25 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı. Anlaşmanın Cuma gününe kadar imzalanması beklenirken, şartların hala değişebileceği iddia edildi. BlockFi’nin Temmuz 2021’de 4.8 milyar dolar değerleme aldığı ve sonunda halka açılması beklendiği düşünüldüğünde BlockFi’nin satış etiketinin daha fazla olacağı düşünülüyor. Son olarak BlockFi, Haziran 2022’nin başlarında 1 milyar dolar değerindeydi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala