Bitcoin Madencileri, İki Hafta İçinde 6.000 BTC Sattı

bitcoin madencileri iki hafta icinde 6 000 btc satti

Bitcoin madenciliğine ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Kripto paraların yeniden düşüşe geçmesine rağmen, haftanın başında yaşanan kısa süreli yükseliş, birçok Bitcoin (BTC) madencisinin bir miktar kar elde etme fırsatını yakalamasını sağladı. Gelen verilere göre Bitcoin madencileri son iki hafta içinde 6.000’e yakın BTC sattı.

Bitcoin Madencileri Bitcoin’lerini Satmaya Başladı

Kripto ticareti uzmanı Ali Martinez‘in zincir üstü analitik hizmeti CryptoQuant‘tan aldığı ve 19 Ağustos’ta Twitter’da paylaştığı verilere göre, Bitcoin madencileri son iki hafta içinde 5.925 BTC sattı.

Madenciler tarafından satılan Bitcoin miktarı şu anda 130 milyon doların üzerinde.

Veriler, Bitcoin madencilik şirketlerinin Temmuz ayında varlıklarının 6.500’ünü sattığını gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin yükseliş momentumunu sürdüremedi, 70 milyar dolarlık toplam kripto piyasası sınırını bir günde bıraktı ve Bitcoin 30 milyar dolar kaybetti.

Ayrıca belirtmek gerekirse Çinli kripto madencilik şirketi Canaan, Haziran ayı sonuna kadar toplam 346.84 BTC biriktirerek madencilik işini genişlettiğini açıklamıştı. Canaan, şirketin genel performansının 2022’de artmaya devam ettiğini duyurdu.

Bitcoin’in durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında BTC 21.762.61 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.260,05 TL 0,68%
ethereumETH/TRY
24.897,01 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.406,12 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 1,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,48 TL 0,42%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 0,70%
solanaSOL/TRY
622,93 TL 0,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 5,70%
Bağlantıyı kopyala