Bitcoin Madencileri Aylar Sonra En İyi Gelirlerini Bildirdi

bitcoin madencileri aylar sonra en iyi gelirlerini bildirdi 2

Kripto para birimleri için 2022 yılı oldukça kötü bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük kripto şirketlerinin çöküşü, Bitcoin madencilerini de olumsuz etkiledi. Bu yıl itibariyle toparlanmaya başlayan Bitcoin madencilik şirketleri son ayların en iyi gelirlerini açıkladı.

Bitcoin Madencileri Son 10 Ayın En İyi Gelirlerini Açıkladı

Bitcoin madencilik şirketleri, Terra Blockchain ekosisteminin çöküşü ve kripto kışının sektörü gerçekten olumsuz etkilediği Mayıs 2022 döneminden bu yana gelir bakımından en iyi aylarını yakaladı. The Block’un haberine göre, Bitcoin madencilik şirketi Mart 2023 döneminde şu ana kadar en az 718 milyon dolar kazandığı görülüyor.

bitcoin madencileri aylar sonra en iyi gelirlerini bildirdi

Foundry’nin iş geliştirmeden sorumlu üst düzey yöneticisi olan Charles Chong konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının artmasıyla, hashrate’de bir ay daha anlamlı bir seviyede artış gözleminde bulunduk. Bu da blok sürelerini hızlandırdı ve bir bütün olarak madencilik endüstrisi için hem Bitcoin (BTC) hem de USD açısından daha fazla değer üretimine sebebiyet verdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
619.097,87 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
43.038,84 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
23,32 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.156,26 TL 1,38%
usd-coinUSDC/TRY
23,32 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
12,18 TL 1,17%
staked-etherSTETH/TRY
42.998,99 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,73%
solanaSOL/TRY
437,82 TL 0,47%
Bağlantıyı kopyala