Bitcoin Cash (BCH) Kaç TL?

bch yatirimcilari dikkat

1 Bitcoin Cash ne kadar1 Bitcoin Cash kaç TL? 1 Bitcoin Cash kaç dolar? 1 BCH kaç TL‘ye karşılık geliyor? Anlık Bitcoin Cash (BCH) fiyat bilgisine ve Bitcoin Cash ile ilgili detaylı verilerle anlık olarak bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Cash Grafiği

BCH/TL Fiyat Dönüştürücü

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) çıkmadan önce, Bitcoin (BTC) madencileri ve yazılımcıları arasında Bitcoin’in geleceği ve ölçeklenebilirlikleri konusunda endişeleri vardı. Ayrıca, bazı madenciler ve yazılımcılar, SegWit teknolojisi hakkında farklı düşüncelere de sahipti. Onlara göre SegWit2x, ne ölçeklenebilirlik sorununu çözdü ne de Satoshi Nakamoto’nun planına sadık kaldı. Son olarak SegWit2x’in ağa sunulması, bazı madenciler için şeffaf bir süreç değildi ve bu durum merkezsizliği ve demokratik yöntemi bozmaktaydı.

Bu gelişmelerin sonucunda bir grup madenci ve yazılımcı, ağustos 2017’de Bitcoin ağını forklayarak yeni bir kripto para oluşturdu. Bu sayede Bitcoin Cash’in kendi ağı oluştu.

Bitcoin Cash’in Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin Cash’in birçok özelliği Bitcoin’le aynı olsa da, Bitcoin Cash’in blok boyutu 8 MB’a çıkarıldı. Bu sayede işlemlerin doğrulama süreci hızlandı ve blok çıkarma zorluğu ise ona göre ayarlanabilir hale geldi. Ama 2018’de, madenciler ve yazılımcılar blok boyutunu 8 MB’dan 32 MB’a çıkardı.

Bitcoin Cash, Bitcoin’e karşı belli başlı özellikler konusunda avantajlı olsa da, Bitcoin Cash’in blok boyutu güvenlik konusunda dezavantajlı konuma sokabilir. İkincisi ise kullanım alanları Bitcoin kadar olmaması ise likidite konusunda sıkıntıya düşebilir.

Sonrasında bazı madenciler ve yazılımcılar, Bitcoin Cash’in Satoshi Nakamoto’nun yolundan gitmediğini iddia ederek Bitcoin SV’yi (BSV) piyasaya sürdüler. Bu para ise Bitcoin ağının özellikleriyle beraber bazı konularda geliştirilmiş versiyonu diyebiliriz.

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Cash’i almanın birçok yöntemi vardır. Örneğin Bitcoin Cash ATM’leri, kripto para borsaları ve Bitcoin Cash cüzdanları üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ama borsalarda işlem yapacaksanız ilk önce kimliğinizin doğrulanması gerekir. Kimliğiniz doğrulandıktan sonra kolayca alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Lirası ile Bitcoin Cash (BCH) Satın Alma

Bitcoin Cash satın almak için Bitexen, Paribu, Bitay ve Bitci üzerinden hesap açıp TL üzerinden kolayca alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu borsalarda hesap açıp kimlik doğrulama aşamalarını başarıyla geçtiğiniz zaman kolay bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Bitcoin Cash Satın Alma

Eğer kredi kartınızla Bitcoin Cash satın almak istiyorsanız öncelikle bu işlemi destekleyen bir borsadan hesap açmanız gerekecek. Sonrasında kredi kartıyla Bitcoin Cash satın almak için yukarıda bahsettiğimiz borsalar üzerinden Bitcoin Cash satın al sekmesine tıklayarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İşte adım adım kredi kartıyla Bitcoin Cash satın almak için yapmanız gerekenler:

  1. Kredi kartıyla Bitcoin Cash satın alma sekmesine tıklayın
  2. Ödeme yöntemi olarak Türk Lirası’nı (TRY) ve satın almak istediğiniz kripto parayı da Bitcoin Cash (BCH) olarak seçin.
  3. Kaç TL’lik BCH satın alacağınızı belirleyin ve satın alma işleminizi başlatın.
  4. Sonraki adımda kredi kartı bilgilerinizi ve faturalandırma adresinizi doldurmanız gerekecek.
  5. Bu aşamada yönlendirildiğiniz sayfada size yollanan kodu doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.
  6. Ödeme işleminizin başarıyla sonuçlanmasının ardından satın aldığınız BCH’larin hesabınıza geçtiğini görebilirsiniz.

Ama kredi kartı işlemleriyle kripto para satın alma işlemleri maliyetlidir ve bankalar işlemleri herhangi bir nedenden dolayı reddeder.

Üçüncü Parti Ödeme Yöntemleriyle Bitcoin Cash (BCH) Satın Alma

  1. Borsanın TL ile kabul ettiği ödeme araçlarından birini seçin.
  2. Borsanın seçtiği üçüncü parti ödeme aracında hesabınızı oluşturun.
  3. Ardından banka hesabınızdan üçüncü parti hesabınıza ve sonrasında borsa hesabınıza aktarma işlemi gerçekleştirin.
  4. Sonrasında yatırdığınız parayla BCH alın.

Üçüncü parti uygulamaları, size hem düşük komisyon ücreti ödemenizi sağlar hem de kolayca nakit transferleri sağlayarak kripto para alımınızı kolaylaştırır. Bu sayede kredi kartı işlemleri gerçekleştirmenize gerek kalmaz. Ayrıca üçüncü parti uygulamalarında para yatırma işlemlerinizin reddedilme olasılığı yoktur.

Bitcoin Cash Yorumları

Bitcoin Cash, bazı madenciler ve yazılımcılar tarafından Bitcoin ağının forklanmasıyla oluşturulsa da, zaman içinde iyi bir getiri sağlamayı başardı. Ayrıca Bitcoin Cash ağında Bitcoin SV isminde bir forklanma olayını güçlü bir şekilde atlatmasıyla beraber ağdaki topluluklar içerisinde en güçlü topluluklardan biri olmayı başardı. Bu sayede birçok yatırımcının dikkatini çeken BCH, geleceğe daha olumlu baktığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Cash analizleri, Bitcoin Cash haberleri ve daha fazlasına BTCHaber.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Twitter, Telegram ve BitcoinTalk üzerinden Bitcoin yorumlarını takip edebilirsiniz.

Bitcoin Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Bitcoin Cash’i kim geliştirdi?

Kripto para Bitcoin Cash, bir grup madenci ve yazılımcının Bitcoin ağını forklaması sayesinde geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin Cash fiyatı neye göre belirleniyor?

Bitcoin Cash fiyatı, ilk olarak piyasadaki gelişmelere göre belirleniyor. Bunlar Bitcoin Cash’in kullanım alanları artması, değerlenme durumu ve birçok farklı durum fiyatları belirlemede etkikidir.

Bitcoin Cash nasıl üretiliyor? Bitcoin Cash nasıl kazanılır?

BitcoinCash, Bitcoin (BTC) gibi madencilik faaliyetleriyle üretilir. Her bir blok ortalama olarak 10 dakikada bir çıkarılır. İlk olarak madencilere kriptografik bir problem veren algoritma, sonrasında tüm madencilerin ilk olarak şifreyi kimin çözeceği konusunda yarışa gider. Şifreyi ilk çözen kişi bloğu çıkarır ve ödül olarak sistem tarafından belirlenen miktarda Bitcoin Cash alır. Önceki bloklar çıkarıldığı için sonraki bloğu çıkarmak giderek zorlaşır ve dört yılda bir alınan ödül gittikçe azalır. Ama Bitcoin Cash’de blok boyutları 32 MB’a kadar çıktığı için zorluk ayarlanabilir ve işlem hızı daha etkindir.

Bitcoin Cash birkaç farklı şekilde kazanılır: borsa işlemleri ve ödemeler aracılığıyla. Ödemeler için ilk olarak Bitcoin Cash dijital cüzdanına ve ona uygun olarak ödeme altyapısına ihtiyaç vardır. Ödeme altyapısını kurduktan sonra müşterilerden yaptıkları işlem karşılığı Bitcoin Cash isteyebilirsiniz. Veya maaşınızı Bitcoin Cash olarak alabilirsiniz. Tüm bu durumlarda BCH kazanabilirsiniz.

Borsa işlemlerinde ise kazanmak için birkaç farklı yol vardır: Bitcoin alım satımı ve farklı kripto paraları Bitcoin Cash ile değiş tokuş yapmak. İlk olarak Bitcoin Cash alım satımı yapmak için belli bir miktarda para yatırıp Bitcoin Cash almanız gerekir. Sonradan fiyatlar yükseldikçe satmanız ve ardından düştükçe aldıkça elinizdeki Bitcoin Cash miktarını artırabilirsiniz. Diğer yöntem ise farklı kripto paraları Bitcoin Cash ile değiştirmek. İlk önce elinizde belli bir miktar Bitcoin Cash bulunması gerekir. Sonradan farklı kripto paralara bakarak Bitcoin ile takas etmeniz lazım. Son olarak elinizdeki BCH’ların artması için ise aldığınız kripto paranın değerinin BCH olarak arttığı zaman satmanız gerekir. Bu işlemler yapıldığı sürece elinizdeki BCH miktarını kolayca artırabilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) almak için en az kaç Türk Lirası gerekir?

Minimum satın alım iktarı borsadan borsaya farklılık gösteriyor. Bazı borsalar en az 100 TL’lik işlem yapılmasını talep ederken bazı borsalarda bu tutar tek haneli tutarlara kadar gerileyebiliyor. Bunlar borsalardan borsaya göre değişen rakamlar olduğu için size tam bir rakam olarak söyleyemeyiz. Ama şunu söyleyebiliriz ki borsalardaki komisyon oranları, almanız gereken minimum miktarı etkileyeceği için borsa komisyonlarına bakmanızı öneririz.

Bitcoin Cash’lerimi hemen satıp paraya çevirebilir miyim?

Borsalar aracılığıyla elinizdeki BCH’ları satıp paraya çevirmeniz oldukça kolay. Bu işlemi gerçekleştirmek için borsaların kripto sat bölümüne gidip satacağınız miktarı seçmeniz lazım. Sonradan satış emrini verdikten sonra kolayca nakdi borsalardan farklı uygulamalar aracılığıyla çekebilirsiniz.

Bitcoin Cash’lerimi nasıl saklayacağım?

crypto currency hand holding phone iwth bitcoin digital wallet bitcoin blockchain 100793898 large

Bitcoin Cash’lerinizi hem borsa hesaplarınızda hem de dijital cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Eğer uzun vadede tutacaksanız Bitcoin.com, Bitpay, Exodus, Trezor, Coinbase Wallet, BTC.com ve Guarda cüzdanlarında tutabilirsiniz.

Bitcoin Cash bir balon mu?

Bitcoin Cash’in ilk zamanları çalkantılı geçse de, zaman içinde iyi bir yatırım aracı olmasını önlemedi. Ayrıca Bitcoin ağının özelliklerinin çoğuna sahip olması ve ardından  forklanmaları atlatmasıyla beraber güçlü bir konuma geldi. Bu yüzden Bitcoin Cash’in bir balon olduğunu söyleyemeyiz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu sayfadaki veriler, kripto para veri sağlayıcısı Coingecko tarafından sağlanmaktadır. Veriler gecikmeli olabilir. BTCHaber.com Coingecko tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Ata Tekeli

Ata Tekeli

Şu an İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde okuyan Ata Tekeli, teknoloji hakkında yazmaya 2 sene önce başladı. İlk olarak teknoloji haberleri üzerinden çalışmalarını yürüterek kariyerine başlasa da zaman içerisinde blockchain ve kripto varlık alanlarına girdikten sonra ilk olarak blockchain haberleri sonrasında da rehber editörlüğü işlerini yürütüyor. İlk olarak Coinkolik’te gece editörü pozisyonunda göreve başlayan Ata sonrasında hem Coinkolik’de hem de BTCHaber’de rehber içerikler hazırlamaya devam ediyor. Blockchain alanında ilk olarak öğrenci kulübü kurmakla başlayan yolculuğum, sonrasında öğrenci kulüplerinin oluşturduğu bir öğrenci birliğinin kuruluşunda rol aldı. İlk öğrenci topluluğu kurma işinden sonra Blockchain Education Network’de (BEN) aktif faaliyet gösteren BEN Turkey kuruluşunun kuruluşunda rol aldı ve 1 yıl boyunca teknoloji ve AR-GE biriminde görev aldı. Tüm bu işlerin gerçekleştiği esnada İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü kurucu başkan yardımcılığını yürütmüş olarak aynı anda dünyanın en büyük hızlandırma programı olan Mousebelt ve Google öğrenci kulüp ağına sokulmasında önemli rol oynadım. Tüm bu tecrübelerim dışında, Mart 2020 yılından itibaren startup kurma girişimlerinde de bulunarak ilk tecrübemi Coronathon’da yaşadım. Coronathon’da ilk 30’a girip ardından ikinci girişim tecrübem olan İstanbul Blockchain Okulu’nun Sprint etkinliğine katıldım ve orada da finalist olarak sunumları gerçekleştirdik. Sonrasında girişim kurmak için farklı seçenekleri arayarak en sonunda Şubat 2020’de üçüncü girişimimi kurmaya kalktım ve şu ana kadar TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Ege Bölgesi finalinde ilk 6 takımın içinde yer alıyorum. Ayrıca akademik alanda da çalışma yürüterek İstanbul Üniversitesi’nde blockchain alanında çalışmaların gerçekleştirilmesine programlama eğitimi ve diğer projelerin yönetiminde aktif rol alıyorum. Kriptomeda ekibine şubatın ilk haftasında girsem de altı ay içerisinde SEO ve rehber içeriklerinin üretiminde aktif rol aldım ve şu anki çalışmalarımı blockchain alanında finans, veri analizi ve programlama ile birlikte sistem tasarımı konularında çalışmalarımı yoğunlaştırmış olup Almanca öğrenip IELTS çalışmaları yapıyorum. Son olarak, kripto varlık alanında farklı piyasalarda araştırmalar gerçekleştirip, aktif olarak farklı varlıklara farklı piyasalar ve araçlar üzerinden etkileşime giriyorum.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 713.101,62 TL 0,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.921,58 TL 5,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.945,24 TL 2,33%
tether
Tether (USDT) 12,48 TL 1,05%
solana
Solana (SOL) 2.719,82 TL 7,30%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 0,62%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 1,62%
polkadot
Polkadot (DOT) 468,52 TL 3,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,51 TL 0,47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,68 TL 2,21%
Bağlantıyı kopyala