Binance Singapur için Karar Çıktı!

binance singapur icin karar cikti

Son dönemde ülkelerin düzenleyicileri ile sorunlar yaşayan Binance, son olarak Singapur’da da ülkenin bazı kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle incelemeye alınmıştı. Binance Singapur için karar çıktı. Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada Singapur’daki bazı hizmetleri askıya alacağını açıkladı.

Binance Singapur için Açıklama Binance’ten Geldi

Binance tarafından yapılan açıklamalarda Cuma gününden itibaren Singapur doları ticaret çiftleri ve ödeme seçenekleri sunmaya son verileceği ve bu hizmetler için uygulamanın Apple ve Google Play mağazalarından kaldırılacağı ifade edildi.

binance singapur icin karar cikti 2

Şirket duyurusunda şu sözlere ver verdi:

“Kullanıcılara, olası ticari anlaşmazlıklardan kaçınmak için ilgili tüm eşler arası işlemleri tamamlamaları ve ilgili ticari reklamları Perşembe gününe kadar kaldırmaları tavsiye ediliyor”

Binance ek olarak, Singapur’da herhangi bir resmi Telegram ve diğer çevrimiçi iletişim kanallarını işletmediğini de açıkladı.

Şirketin devamındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Amacımız, Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar etrafında sürdürülebilir bir ekosistem yaratmak. Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapmaları için fırsatlar sunduğundan, sektörümüzün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşılıyor. Her kullanıcıya fayda sağlamayı amaçlayan politika oluşturma konusunda yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.”

2 Eylül’de Singapur Para Otoritesi (MAS), şirketin uygun bir lisans olmadan Singapur sakinlerine ödeme hizmetleri sağlarsa ve bu tür işleri onlardan talep ederse, Ödeme Hizmetleri Yasasını ihlal etmiş olabileceğini söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde de Güney Afrika düzenleyicisi, Binance konusunda yatırımcıları uyarmıştı. İlgili habere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 401.405,87 TL 1,37%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.092,13 TL 4,99%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 3,73%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.475,57 TL 3,70%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 3,38%
solana
Solana (SOL) 1.212,85 TL 7,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 286,26 TL 3,43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 0,27%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,00%
Copy link
Powered by Social Snap