bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,234.09 6.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,647.76 16.71%
bnb
BNB (BNB) $ 598.54 3.28%
solana
Solana (SOL) $ 182.24 2.38%
xrp
XRP (XRP) $ 0.536398 4.05%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.499139 5.07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.163019 7.09%

Binance, Güney Afrika’daki Bazı Hizmetlerin Fişini Çekti

binance guney afrikadaki bazi hizmetlerin fisini cekti

Birçok farklı ülkede faaliyet gösteren Binance, zaman zaman bazı ülkelerdeki hizmetlerini sonlandırdığı haberleriyle de gündeme geliyor. Daha önce Singapur için benzer bir karar alan Binance’ın adresi bu kez Güney Afrika oldu. Binance, Güney Afrika‘daki bazı hizmetleri sonlandıracağını açıkladı.

Şirket daha önce de Singapur’da kullanıcıların fiat yatırma, kripto para spot ticareti fiat ve likit takas kullanarak dijital varlık satın almayı içeren ana ticaret ürünlerine erişemeyeceklerini duyurmuştu.

Binance Güney Afrika için Kararını Verdi

Dünyanın önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından biri olan Binance, farklı pazarlardaki müşterilerine sunduğu hizmetleri eliyor. Bu kez Binance Güney Afrika için bir karar verdi.

binance guney afrikadaki bazi hizmetlerin fisini cektig 2

Şirketin web sitesinden yapılan resmi açıklamada, ülkedeki müşterilerin artık, vadeli işlemler, opsiyonlar, marjlar veya kaldıraçlı tokenler için yeni hesap açamayacaklarını duyurdu.

Kullanıcılara mevcut pozisyonlarını kapatmak için 90 gün süre tanındı. Açık kalan tüm pozisyonların ise 6 Ocak 2022’de otomatik olarak kapatılacağı söylendi.

Binance’in bu hamlesi, şirketin, düzenleyicilerden gelen baskılara bir yanıt olarak yapıldığı düşünülüyor. Şirket, benzer hizmetleri dünyanın çeşitli ülkelerden çekmeye devam ediyor.

Borsa, geçen ay da Avustralya’daki kripto varlık ticareti yapan kullanıcıların türev tekliflerini sonlandırmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala