bitcoinBTC/TRY
739.383,14 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
45.849,33 TL 1,34%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.927,81 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,66%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.845,76 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,37%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
556,69 TL 3,19%

Paylaş

Binance, El Salvador’dan lisans aldı

Binance Dubaide faaliyet lisansi aldi222

Kripto para borsası Binance, El Salvador’da Bitcoin ve dijital varlık hizmetleri sunmak için lisans aldı. Binance, ülkedeki ilk tam lisanslı borsa olduğuna vurgu yaptı.

Binance ile Arjantinin yollari ayrildi

Binance’e El Salvador’dan lisans

Binance, El Salvador’da faaliyet göstermek üzere iki lisans aldığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, El Salvador Merkez Bankası’nın (Banco Central de Reserva) Binance‘e Bitcoin hizmetleri sağlayıcısı (BSP) lisansı verdiği belirtildi. Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu’nun ise geçici olmayan dijital varlıklar hizmetleri sağlayıcısı lisansı (DASP) verdiği ifade edildi.

Borsadan yapılan açıklamada, 18 ülkede faaliyet göstermek için lisans sahibi olduğu belirtildi. Borsanın Kolombiya, Orta Amerika ve Karayipler Genel Müdürü Daniel Acosta yaptığı açıklamada, lisansların El Salvador‘daki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış seçenekler de dahil olmak üzere ürün ve hizmetlerin genişletmesine olanak tanıdığını ifade etti.

El Salvador, ocak ayında dijital menkul kıymetleri düzenleyen yasa tasarını kabul etmişti. Orta Amerika ülkesi, ‘volkan tahvilleri’ olarak bilinen BTC destekli tahvillerin piyasa sürülmesi için çerçeve oluşturmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala