bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,897.39 0.69%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,454.97 1.12%
bnb
BNB (BNB) $ 574.57 1.22%
solana
Solana (SOL) $ 159.59 2.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.574593 6.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.439764 1.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121665 3.38%

BtcTurk borsasında son durum: Binance CEO’sundan açıklama!

btcturk

Binance CEO’su Richard Teng, geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan yerli kripto para borsası BtcTurk hakkında açıklamalarda bulundu. Teng, siber saldırının araştırılmasına yardımcı olduklarını duyurdu.

Dünyanın en büyük borsasının CEO’su, X hesabında yaptığı paylaşımda çalınan fonlardan 5,3 milyon doların üzerindeki kripto varlığı dondurduklarını belirtti:


Binance, BtcTurk’e soruşturmalarda yardımcı oluyor ve şu ana kadar 5,3 milyon doların üzerinde çalıntı fonu dondurdu. Araştırmalarımız ve güvenlik ekiplerimiz, ekosistemi kötü aktörlerden korumaya yönelik proaktif çabalarımızın bir parçası olarak gece gündüz çalışıyor. Konuyla ilgili olarak daha fazla güncelleme sağlayacağız.

Saldırının ardından açıklama yapan BtcTurk borsası, saldırganların sadece sıcak cüzdanlar üzerindeki bakiyenin bir kısmının etkilendiğini, borsa varlıklarının büyük kısmının ise güvenli soğuk cüzdanlarda tutulduğunu ifade etti.

BtcTurk’te çekim işlemleri yeniden başladı mı?

Yerli kripto para borsası BtcTurk, geçtiğimiz gün gerçekleşen siber saldırı sonrası resmi sayfasından bu sabah saatlerinde yeni açıklamalar yaptı. Siber saldırı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten yetkililer, ERC-20 kripto paralarında çekim işlemlerinin yeniden başladığını duyurdu.

btcturk aciklama

Saat 08.06’da yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Daha önce duyurduğumuz siber saldırı ile ilgili çalışmalarımız Şirket içinde ve ilgili paydaşlar ile birlikte sürdürülmektedir. Tüm ERC20 kriptoparaların ERC20 ağından yatırma ve çekme işlemleri açılmıştır. Siber saldırıya uğrayan kriptopara yatırma çekme işlemleri siber güvenlik ekiplerimizin detaylı çalışmaları tamamlanınca peyderpey açılacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala