bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,367.05 0.76%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,489.89 0.21%
bnb
BNB (BNB) $ 596.60 0.34%
solana
Solana (SOL) $ 179.34 4.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.602894 2.15%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436577 1.13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.137624 4.62%

BtcTurk hack’lendi: Konuyla ilgili açıklama yapıldı

BtcTurk kripto hack duyuru

Türk kripto borsası BtcTurk, platformdan kontrol dışı para çekilmesine yol açan bir siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı.

BtcTurk, söz konusu siber saldırının sıcak cüzdanlara gerçekleştirildiğini ve bu cüzdanlardaki 10 adet kripto paranın bakiyelerinin bir kısmının etkilendiğini aktardı.

Türk kripto borsası, soğuk cüzdanların ise güvende olduğunu ve herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

BtcTurk: Kullanıcı varlıkları güvende

Türk kripto borsası BtcTurk, ekiplerin siber saldırıyı araştırdığını ve çalınan fonların karşılanacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, “BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir.” ifadesi yer aldı.

BtcTurk duyuru kripto

BtcTurk, siber saldırı sonrası resmi makamlar ile görüşme gerçekleştirdiğini ve yasal sürecin de başlatıldığını duyurdu. Borsa, tedbir amaçlı kripto para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.

Siber saldırının hangi kripto paralara ve ne derecede gerçekleştiği bilinmezken, kripto dedektifi ZachXBT’ten yorum geldi. ZachXBT, gün içinde yapılan 54 milyon dolarlık AVAX transferinin BtcTurk’e yapılan siber saldırıyla ilgili olabileceğini iddia etti. BtcTurk, etkilenen kripto paralar hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala