bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,950.94 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,116.93 0.66%
bnb
BNB (BNB) $ 580.50 0.22%
solana
Solana (SOL) $ 173.28 1.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521804 0.38%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.479897 0.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153487 1.07%

Avrupa Merkez Bankası Yetkisinden Kripto Açıklaması

avrupa merkez bankasi yetkisinden kripto aciklamasi

Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsenmesi artmaya devam ederken, hükümetler de bu alanda yeni düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) cephesinden de kripto konusunda yeni açıklamalar geliyor.

ECB Denetleme Kurulu Üyesinden Kripto Düzenleme Sinyali

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetleme Kurulu üyesi Elizabeth McCaul, yaptığı bir paylaşımda, FTX ve Binance gibi büyük küresel kripto şirketlerinin daha katı kurallara ve daha fazla uluslararası düzenleyici iş birliğine gerek olduğunu ifade etti.

avrupa merkez bankasi yetkisinden kripto aciklamasi 2

Bankaları denetlemekten sorumlu ECB kolunun bir yöneticisi olan McCaul, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesi (MiCA) gibi son düzenleme girişimlerinin karmaşık uluslararası yapılar ya da “ekosistem” şirketleri sorununu tam olarak ele almayacağını belirtti. Konu hakkında McCaul şu ifadeleri kullandı:

Fiziksel sınırları olmayan firmaları nasıl denetleyebiliriz? Uluslararası koordinasyonun nasıl görüneceği ve kripto dünyasını düzenlemede nasıl etkili olabileceğini hayal etmek adına daha fazla düşünmemiz gerekiyor.

Son olarak daha önce Avrupa Merkez Bankası İcra Kurulu yetkilisi Fabio Panetta, kriptoyu aç gözlülükle beslenen bir “Ponzi şeması” olarak tanımlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala