Avrupa Merkez Bankası Yetkisinden Kripto Açıklaması

avrupa merkez bankasi yetkisinden kripto aciklamasi

Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsenmesi artmaya devam ederken, hükümetler de bu alanda yeni düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) cephesinden de kripto konusunda yeni açıklamalar geliyor.

ECB Denetleme Kurulu Üyesinden Kripto Düzenleme Sinyali

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetleme Kurulu üyesi Elizabeth McCaul, yaptığı bir paylaşımda, FTX ve Binance gibi büyük küresel kripto şirketlerinin daha katı kurallara ve daha fazla uluslararası düzenleyici iş birliğine gerek olduğunu ifade etti.

avrupa merkez bankasi yetkisinden kripto aciklamasi 2

Bankaları denetlemekten sorumlu ECB kolunun bir yöneticisi olan McCaul, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesi (MiCA) gibi son düzenleme girişimlerinin karmaşık uluslararası yapılar ya da “ekosistem” şirketleri sorununu tam olarak ele almayacağını belirtti. Konu hakkında McCaul şu ifadeleri kullandı:

Fiziksel sınırları olmayan firmaları nasıl denetleyebiliriz? Uluslararası koordinasyonun nasıl görüneceği ve kripto dünyasını düzenlemede nasıl etkili olabileceğini hayal etmek adına daha fazla düşünmemiz gerekiyor.

Son olarak daha önce Avrupa Merkez Bankası İcra Kurulu yetkilisi Fabio Panetta, kriptoyu aç gözlülükle beslenen bir “Ponzi şeması” olarak tanımlamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.215,44 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
38.357,39 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.281,26 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
38.340,48 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala