AVAX, WAVAX’a Nasıl Çevirilir?

AVAXi WAVAXa Donusturme

Avalanche ağındaki birçok uygulamayı kullanabilmek için AVAX token’lerin Wrapped Avalanche’a (WAVAX) dönüştürülmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse popüler AVAX NFT platformlarından NFTrade, sadece WAVAX’ı destekliyor.

Bu yazımızda AVAX’larınızı nasıl güvenli bir şekilde WAVAX’a veya tam tersine WAVAX’tan AVAX’a çevirebileceğinizi anlatacağız.

Avalanche (AVAX) projesi hakkında daha fazlasını öğrenmek için buradaki linke tıklayarak kapsamlı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

WAVAX Nasıl AVAX’a Dönüştürülür?

AVAX’ı WAVAX’a dönüştürme veya tam tersi şekilde WAVAX’ı AVAX’a dönüştürme işlemi en kolay şekilde Avalanche ağının en popüler merkezsiz borsası Trader Joe aracılığıyla yapılabilir. Bu platform AVAX ve WAVAX arasındaki dönüştürme işlemlerini 0.001 dolardan daha düşük bir ücret karşılığında gerçekleştiriyor.

AVAX’ı WAVAX’a dönüştürmek için bir Web3 cüzdanına ihtiyacınız var. Buradaki bağlantıya tıklayarak MetaMask’e Avalanche ağını nasıl ekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek sadece birkaç tıklamayla AVAX-WAVAX dönüştürme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Trader Joe‘nun web sitesini ziyaret edin ve Web3 cüzdanınızla bağlanın.
  2. Sayfanın en üst kısmında yer alan menüden “Trade” sekmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfada takas işlemi yapmak istediğiniz token’leri seçin. Biz bu örnekte WAVAX’ı AVAX’a çevireceğiz.
  4. Dönüştürmek istediğiniz miktarı yazın ve “Unwrap” butonuna tıklayın.”
AVAXi WAVAXa Donusturme

WAVAX’ı AVAX’a Dönüştürme Ücretleri

WAVAX ile AVAX arasında takas yaparken sıfır kayma (slippage) ücreti ödersiniz. Bu 50 WAVAX’ı AVAX’a dönüştürmek istediğinizde tam olarak 50 AVAX alacağınız anlamına geliyor. Bu dönüştürme işlemini gerçekleştirken sadece zincir içi işlem ücreti ödemeniz gerekiyor bu da 1 sentten daha az olacaktır.

AVAX Nasıl WAVAX’a Dönüştürülür?

Yine yukarıdaki görseldeki işlemin tersini gerçekleştirerek AVAX’larınızı WAVAX’a çevirebilirsiniz. Bu işlem için Trader Joe veya Pangolin gibi merkezsiz bir kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

WAVAX’ı AVAX’a Dönüştürme Oranı

WAVAX’larınızı 1:1 oranında AVAX’a dönüştürebilirsiniz. Bu 10 WAVAX’ın 10 AVAX’a dönüştürüleceği anlamına geliyor.

WAVAX’ı AVAX’a ya da AVAX’ı WAVAX’a çok hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz. Bunun için Trader Joe veya Pangolin gibi merkezsiz kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz. Bu işlem 0,001 dolardan daha az bir maliyetle gerçekleştirilebilir. İşlemde kayma (slippage) meydana gelmemesi için dönüştürme işlemini gerçekleştirmeden önce değerleri son bir kez daha kontrol ettiğinizden emin olun.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala