Ask Me Anything (AMA) Nedir?

ask me anything 2

Kripto para topluluğunda sıklıkla karşılaştırdığımız AMA ifadesi, Ask Me Anything (Bana Her Şeyi Sor) ifadesinin kısaltmasıdır. AMA, bir kişinin veya bir grup uzmanın, topluluktan gelen eş zamanlı soruları tanıtladıkları çevrimiçi oturumlardır.

Kripto para sektöründe AMA, bir projenin kurucularının, geliştiricilerinin veya ekip üyelerinin topluluktan gelen soruları yanıtladığı oturumlardır. Bu oturumlar Twitter, Discord, YouTube, Telegram gibi çeşitli sosyal medya platformlarında gerçekleştirilebiliyor.

AMA oturumlarının faydaları şu şekilde:

  1. Şeffaf:

AMA oturumları, proje yöneticilerinin topluluğu projeye ilişkin gelişmeler konusunda doğrudan bilgilendirebilmesine, kafalardaki soru işaretleri giderebilmesine olanak sağlar. Bu da daha fazla şeffaflık getirir ve dolayısıyla toplulukta güven oluşturur.

  1. Bilgilendirme:

AMA oturumları sayesinde proje liderleri, projenin iç işleyişi, yol haritası hakkında topluluğu bilgilendirmesine, ekibin projenin geleceğine yönelik vizyonunu toplulukla paylaşmasına olanak sağlar. Bu tür bilgilerin büyük bir kısmı projenin web sitesinde ve sosyal medya kanallarında bulunmaz.

  1. Ağ oluşturma:

AMA oturumları, benzer düşünen bireyler ve sektör profesyonellerini bir araya getirerek ağ oluşturma fırsatı sağlar. Topluluk, AMA oturumları aracılığıyla ağını genişletebilir.

  1. Geri bildirimler:

Topluluk proje ekibine AMA aracılığıyla projeyi geliştirmek için geri bildirim ve öneriler verebilir. Bu hem topluluk hem de proje için eşi bulunmaz fırsatlardan biri.

  1. İçgörüler

Yatırımcılar ve kullanıcılar AMA’lar aracılığıyla proje hakkında daha önce duyurulmamış güncel bilgileri edinebilir. Bu da AMA oturumlarına katılanların katılmayanlardan bir adım önde olmalarını sağlar.

Bir AMA oturumundan nasıl verim alınır?

AMA’ya katılmadan önce proje hakkında bilgi edinin ve mantıklı sorular hazırlayın. Böylelikle tartışılan konu hakkında daha kapsamlı bir bilgi birikimi edinirsiniz.

AMA oturumunda tartışmalara katılırken ve soru sorarken saygılı bir üslup kullanın.

AMA oturumunda edindiğiniz bilgileri oturum bittikten sonra unutabileceğinizden etkinlik süresince tüm bilgileri not alın. Daha sonra bu bilgileri gözden geçirerek düşünmeden karar vermenin önüne geçebilirsiniz. Öte yandan proje hakkında kafanızda soru işaretleri varsa bunları dile getirerek proje ekibinin ve topluluk üyelerinin görüşlerini alabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.443,38 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.194,78 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.268,12 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.210,50 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala