bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,145.45 1.71%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,180.91 3.86%
bnb
BNB (BNB) $ 574.62 2.68%
solana
Solana (SOL) $ 151.13 4.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.528522 3.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507167 4.95%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.163549 4.76%

Argent X Nedir ve Nasıl Kullanılır?

argent x cuzdani nedir nasil olusturulur

Argent X, dünya genelinde 300.000’den fazla kişinin güvendiği, StarkNet’teki en popüler ve tek açık kaynaklı cüzdandır. Bu yazımızda en popüler StarkNet cüzdanı Argent X nedir ve nasıl Argent X cüzdanı kurulur ve Argent X nasıl kullanılır konularına yer vereceğiz.

Argent X Nedir?

Argent X, kullanıcılarının StarkNet ekosistemindeki DeFi uygulamalarıyla etkileşime girmesine olanak sağlayan bir Web3 cüzdanıdır.

Sadece bir dakika içerisinde birkaç tıklamayla kolaylıkla Argent X cüzdanı oluşturabilirsiniz. Argent X cüzdanı Chrome ve Firefox tarayıcılarına indirilebilir.

Argent X ile StarkNet testnet ve mainnet’ine katılabilir, ETH ve diğer ERC-20 token’larını transfer edebilirsiniz. Ayrıca güvenli bir şekilde StarkNet NFT’lerini de mint’leyebilirsiniz.

Şu anda Argent X cüzdanıyla Argent mobil cüzdanı birbirinden bağımsız olarak faaliyet gösteriyor. Ancak gelecekte bu iki cüzdanın birleşmesi bekleniyor.

Argent X Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Şu anda Argent X cüzdanı yalnızca Chrome ve Firefox tarayıcılarına indirilebilir.

Sadece birkaç adımda Argent X cüzdanı oluşturabilirsiniz. Argent X cüzdanı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin:

Adım 1: Bu örnekte Chrome tarayıcısına Argent X cüzdanı kuracağız. Chrome Webstore’a gidip Argent X eklentisini tarayıcınıza ekleyin.

1

Adım 2: “Create a new wallet” butonuna tıklayarak Agent X cüzdanınızı oluşturmaya ilk adımı atın.

2

Adım 3: Sorumluluk Reddi Beyanını okuyun ve “Continue” butonuna tıklayın.

3

Adım 4: Argent X cüzdanınız için bir şifre belirleyin.

4

Adım 5: “Finish” butonuna tıklayın ve artık hazırsınız!

5

Adım 6: Argent X, cüzdanınıza kolay bir şekilde erişim sağlamak için tarayıcınızın “Uzantılar” sayfasını açın ve Argent X’in yanındaki sabitleme butonuna tıklayın.

6

Adım 7: Argent X cüzdanınızı açın, artık Argent X’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Argent X, StarkNet ağı için geliştirilmiş MetaMask alternatifi bir cüzdandır. Blockchain ağları işlemleri gerçekleştirmek için küçük miktarlarda da olsa gas ücretlerine ihtiyaç duyar. Bu nedenle StarkNet ağında ArgentX cüzdanınızı kullanmaya başlamadan önce hesabınıza bir miktar fon gönderdiğinizden emin olun.

StarkNet hakkında daha fazla bilgi için “StarkNet Nedir” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala