2021’de Bitcoin ATM Sayısı İki Kattan Fazla Arttı

2021de bitcoin atm sayisi iki kattan fazla artti

Dünya genelinde lider kripto para birimi Bitcoin‘in hızla benimsenmesi ile birlikte Bitcoin ATM’lerinin sayısında da bir artış gözlemlendi. Yılın başından bu yana Bitcoin ATM‘lerinin sayısı iki kattan fazla arttı. Ayrıca bu ATM’lerin çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde olmakla birlikte küresel olarak bu sayı yaklaşık 34.000 civarında.

Bitcoin ATM Sayısı 2021’de Yüzde 100’ün Üzerinde Bir Artış Yaşadı

Dünyanın dört bir yanına kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı 2021’de yüzde 100’ün üzerinde bir artış gösterdi. Genel olarak bakacak olursak Ocak 2021’de, 14.000’den fazla Bitcoin ATM’si vardı. Şu anda bu sayı yaklaşık 34.000.

2021de bitcoin atm sayisi iki kattan fazla artti 3
Kaynak: Coin ATM Radar

Öyle ki küresel olarak Bitcoin ATM’lerinin sayısının bu şekilde bir atış göstermesi varlığın daha geniş ekonomide yer almaya başladığının bir işareti. Bunun yanında aslında 2021, birçok alanda Bitcoin için mükemmel bir yıl oldu.

2021de bitcoin atm sayisi iki kattan fazla artti 2

Bakıldığı zaman Bitcoin ATM’lerinin işlemlerin önemli ölçüde daha pahalı olması gibi dezavantajları bulunuyor. Sonuç olarak, bazı kullanıcılar sabit kripto borsalarını Bitcoin ATM’lerine tercih ettiklerini söylüyorlar. Bununla birlikte, halkın Bitcoin’e yatırım yapmaya başlaması için uygun bir yol oluyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse ABD merkezli market zinciri Walmart, kripto ATM firması Coinme ile işbirliği yaparak, şubelerine Ekim ayında Bitcoin (BTC) ATM’leri yerleştirmeye başlamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala