bitcoinBTC/TRY
1.101.960,24 TL 2,44%
ethereumETH/TRY
59.434,53 TL 1,45%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.633,92 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
17,67 TL 0,72%
solanaSOL/TRY
1.757,40 TL 8,56%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
59.367,42 TL 1,49%
cardanoADA/TRY
11,12 TL 2,09%
dogecoinDOGE/TRY
2,32 TL 3,06%

Paylaş

Zengo, kripto varlıkların geleceği taşınması için önemli bir özellik duyurdu

zengo kripto varliklarin gelecegi tasinmasi icin onemli bir ozellik duyurdu

Kripto cüzdan hizmeti Zengo, kullanıcılarının belirli bir süre inaktif kaldıklarında varlıklarını belirledikleri bir lehtara aktarmalarını sağlayan Legacy Transfer özelliğini piyasaya sürdü. Bu yenilik, kripto varlıkların gelecekteki sahiplerini belirleme ve yönetme konusunda kullanıcılara büyük bir esneklik kazandırıyor.

Zengo, Legacy Transfer Özelliğini Duyurdu

Kripto cüzdan hizmeti Zengo, kullanıcılarının belirlediği bir kişiye, uzun bir süre hesapta aktivite gözlemlenmediğinde varlıklarını aktarabilecekleri bir özellik olan “Legacy Transfer”ı piyasaya sürdü. Bu yeni özellik, Zengo kullanıcılarına kripto varlıklarını gelecekte kime aktaracaklarını belirleme ve bu kararı istedikleri zaman değiştirme ya da iptal etme özgürlüğü tanıyor.

Yeni eklenen Legacy Transfer özelliği, Zengo’nun Mevcut Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisi sayesinde gelişmiş bir güvenlik katmanı sağlıyor. Bu, kullanıcılara özel anahtar ya da tohum cümleleriyle uğraşma zorunluluğu getirmiyor. Yeni sistem, kullanıcı kontrolleri ve üç faktörlü kimlik doğrulama (3FA) mekanizmalarına dayalı.

Ekip, “Kripto ekosistemi için güvenilir ve kullanıcı dostu bir saklama çözümü sağlama hedefimiz doğrultusunda, Legacy Transfer’ı çok zincirli bir miras yönetim aracı olarak geliştirdik.” açıklamasını yaptı.

Zengo, özel anahtar yaratma ve işleme yetkisini, kullanıcının cihazı ile kendi sunucuları arasında bölüştüren bir yapı kullanıyor. Bu, Threshold Signature Scheme (TSS) adı verilen bir kriptografi metodolojisi ile korunuyor. Yani anahtarın tamamı hiçbir zaman tek bir noktada barındırılmıyor, bu da hırsızlık riskine karşı ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala